Polskie studio Bloober Team dołącza do ligi CD Projektu. Wielki kontrakt na produkcję gry

Krakowskie studio Bloober Team wkrótce dołączy do największych w branży gier wideo. Firma właśnie podpisała kontrakt przekraczający wysokość kapitału własnego spółki.
Zobacz wideo

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, Bloober Team podpisał umowę z globalnym wydawcą gier wideo i jednym ze światowych liderów branży. Póki co, nie wiemy o jaką firmę chodzi. Wiemy jedynie, że chodzi o produkcję gry na bazie praw do własności intelektualnej, które posiada zleceniodawca.

Co ciekawe, wartość kontraktu jest większa niż wartość kapitałów własnych spółki, które pod koniec 2019 roku wyniosły około 29 mln złotych. Bloober Team w samym 2019 roku zanotował przychody w wysokości 26,6 mln złotych. 

Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA, patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku

- powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Płatności za projekt będą następowały po realizacji kolejnych kamieni milowych, ale będą miały znaczący wpływ na wyniki spółki już w tym roku. Ponadto pierwsza płatność ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Bloober Team powstało w 2008 roku, a od 2011 r. notowane jest na NewConnect. Dzięki kontraktowi spółka trafi do najwyższej ligi producentów, dołączając do takich marek jak CD Projekt czy też Techland. 

Bloober Team podpisało kontrakt z dużym wydawcą dzięki sukcesom z zeszłego roku

Firma zwróciła na siebie większą uwagę dzięki dwóm wydanym w 2019 roku grom. Zarówno Layers of Fear 2 i Blair Witch zostały docenione, a druga gra okazała się niewątpliwym sukcesem sprzedażowym. Obie produkcje wyróżnił Steam w kategorii Top Steam Releases oraz portal Game Rant, umieszczając je na liście 10 najlepszych horrorów ubiegłego roku. 

Więcej o: