Cyberpunk 2077 bez mikrotransakcji. CD Projekt tłumaczy wpis agencji ratingowej

Cyberpunk 2077 został już oceniony przez agencje ratingowe, oceniające gry komputerowe. Część raportów już wyciekła i przyniosła ciekawe informacje. Jedna z agencji informowała o płatnościach w grze, ale CD Projekt rozwiewa wątpliwości i po raz kolejny uspokaja, że w Cyberpunku mikrotransakcji nie będzie.

Agencja ESRB opublikowała ocenę Cyberpunk 2077. W raporcie pojawia się m.in. informacja na temat "zakupów wewnątrz gry", co sprawiło, że fani ponownie zaczęli podejrzewać, że w pojawią się w niej mikrotransakacje.

W Cyberpunk 2077 nie będzie mikotransakcji, uspokaja CD Projekt

Portal Twinfinite postanowił dotrzeć do źródła i skontaktował się z jednym z deweloperów z CD Projekt. Okazuje się, że wpis o "zakupach wewnątrz gry" jest dodawany do każdej oceny tytułu, który w przyszłości otrzyma dodatki. O tym, że polskie studio planuje wypuścić DLC, dowiedzieliśmy się jakiś czas temu. To wyjaśnia więc informację w ocenie zawartości gry. 

CD Projekt na temat mikotransakcji wypowiadał się jeszcze w zeszłym roku. Ze słów Adama Kicińskiego wynikało, że studio nie planuje mikotransakcji w rozgrywce singlowej, ale rozważana jest monetyzacja trybu sieciowego, który pojawi się najwcześniej kilka miesięcy po premierze gry. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta na wrzesień

CD Projekt pierwotnie planował premierę Cyberpunk 2077 na 16 kwietnia 2020 roku. Studio jednak nie wyrobiło się z pracami i postanowiło przesunąć debiut o kilka miesięcy. Premiera Cyberpunk 2077 jest zaplanowana na 17 września 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że ten termin będzie ostatecznym. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej o produkcji. Na 11 czerwca CD Projekt zaplanował pokaz Night City Wired.

Więcej o: