ING Bank Śląski z ważną zmianę. Płatność kartą będzie trzeba potwierdzić przez aplikację

ING Bank Śląski wprowadza istotną zmianę w zakresie korzystania z płatności przy użyciu karty w internecie. Objęci są nią klienci płacący za zakupy kartami debetowymi, przedpłaconymi i kredytowymi.

Powodem, dla którego ING Bank Śląski postanowił wprowadzić zmiany jest unijna dyrektywa PSD2 dotycząca usług płatniczych. W myśl przepisów, banki muszą stosować silne uwierzytelnianie, polegające na dodatkowym potwierdzeniu przy płatnościach kartą w internecie.

ING Bank Śląski wprowadza dodatkowy sposó potwierdzenia transakcji

Do tej pory klienci ING Banku Śląskiego dokonujący zakupów w internecie potwierdzali płatność przy użyciu kodów SMS. Od 30 września osoby, które używają aplikacji mobilnej muszą dodatkowo potwierdzać transakcję. Co ważne, niezbędne jest zaktualizowanie aplikacji do najnowszej wersji.

Jeśli jednak klient chwilowo nie może skorzystać z aplikacji, np. z powodu braku dostępu do internetu w telefonie, wówczas na ekranie ze szczegółami transakcji powinien wybrać opcję potwierdzenia kodem SMS - wyjaśnia TVN24 Biznes.

ING Bank Śląski przygotował również opcję dla klientów, którzy nie korzystają z aplikacji mobilnej. Podczas dokonywania płatności kartą na ekranie wyświetli się strona logowania do bankowości internetowej, zaś szczegóły transakcji będą widoczne po zalogowaniu się na konto.

Zobacz wideo Likwidacja OFE. Kiedy poznamy szczegóły?
Więcej o: