Assassin's Creed Valhalla z premierą 10 listopada. W sieci pojawiają się już pierwsze gameplay'e [WIDEO]

Assassin's Creed Valhalla premierę ma 10 listopada. W sieci pojawiły się już pierwsze gameplay'e z rozgrywki, gdyż gra trafiła już do recenzentów i influencerów. Ubisoft z kolei rozpoczął serię podcastów Echa Valhalli.

Seria Assassin's Creed powraca po dwóch latach, tym razem zabierając graczy do średniowiecznej Anglii, którą bohaterowie ze Skandynawii będą próbowali podbić i skolonizować. Assassin's Creed Valhalla będzie miał premierę we wtorek 10 listopada. To pierwsza część, w której będzie można wybrać płeć bohatera, choć nie pierwsza, w której gracz może wcielić się w kobietę - w Assassin's Creed Syndicate głównymi bohaterami były bliźnięta, Evie oraz Jacob Frye. Oprócz nowych klimatów gra coraz mocniej odbija w stronę RPG, rozwijając mocniej drzewko umiejętności oraz oddając w ręce bohatera bardziej zróżnicowany oręż. 

Zobacz wideo PlayStation czy Xbox? Zwycięzca jest inny. Oto najlepsze konsole w historii

Gameplay Assassin's Creed Valhalla już w sieci

Jeszcze przed premierą Assassin's Creed Valhalla trafił do recenzentów i różnej maści youtuberów oraz influencerów. W związku z tym w sieci można znaleźć już pierwsze gameplay'e z gry. Embargo na informacje schodzi jednak dopiero w dniu premiery, na pierwsze recenzje trzeba więc poczekać jeszcze parę dni. Podobnie wygląda sprawa z zapisem rozgrywki. Nie jest on pełny, a streamerzy muszą mieć się na baczności, by nie pokazać zbyt wiele. Można jednak prześledzić m.in. początek historii Eivora. 

 
 

Ubisoft dokształca graczy w podcastach Echa Valhalli

Od samego początku Assassin's Creed był także grą historyczną. Już w pierwszej części towarzyszyła nam encyklopedia postaci, wydarzeń i architektury, dzięki czemu poznawaliśmy lepiej realia historyczne, w których umiejscowiono fabułę. Dokładność twórców gry była godna podziwu, gdyż model Katedry Notre Dame z AC Unity jest wykorzystywany do jej odbudowy po pożarze z zeszłego roku.

Z encyklopedii zrezygnowano dopiero w AC Origins, gdy seria przeszła rewolucję. Ubisoft nie odpuścił jednak swojej misji edukacji graczy i przedstawił tryb Discovery Tour, który pozwala zwiedzać historyczne miejsca słuchając przewodnika. Przy okazji Valhalli powstają dodatkowo materiały zewnętrzne, które uzupełniają jej świat. Mowa o wprowadzeniu do mitologii nordyckiej autorstwa Darby'ego McDevitta, dyrektora ds. narracji gry oraz serii podcastów Echa Vahalli, które trafiły na Spotify. Pierwszy odcinek po polsku znajdziecie też na YouTube.

 
 
Więcej o: