Aquapark Wrocław to pierwszy basen na świecie, gdzie za bilet można będzie zapłacić okiem

AquaPark Wrocław wprowadził płatności skanem tęczówki. To pierwszy basen na świecie, gdzie można płacić okiem, ale nie pierwsze takie miejsce w Polsce. Technologię opracowali bowiem nasi rodacy, którzy dynamicznie wdrażają ją we Wrocławiu.

Aquapark Wrocław poinformował, że 10 listopada podpisał kontrakt z firmą payeye. To Wrocławski fintech, który jako pierwszy na świecie wprowadził biometryczne płatności poprzez skan siatkówki. Wrocławski basen jest pierwszym na świecie takim przybytkiem, który oferuje tę możliwość i kolejnym punktem w mieście, gdzie można płacić okiem.

AquaPark Wrocław umożliwi płatności okiem, gdy rząd otworzy znowu baseny

Technologia nie jest trudna we wdrożeniu. Payeye oferuje specjalne terminale, które dokonują skanu tęczówki. Wystarczy stworzyć i zasilić środkami konto na stronie www.payeye.com. Przy wizycie na basenie zostanie utworzony wzorzec biometryczny naszej siatkówki (payeye kod), dzięki czemu będziemy mogli płacić poprzez skan oka. Jak pisze na swojej stronie fintech, to bezpieczna metoda płatności, gdyż każdy człowiek ma unikalną tęczówkę. 

Marzył nam się system płatności, który nie będzie wymagał portfela, karty, telefonu, czy też jakiegokolwiek dodatkowego akcesorium, które nas ogranicza. Klienci wrocławskiego Aquaparku chcą korzystać z jego atrakcji właśnie mając pełną swobodę, a o to chodziło w idei payeye, którą wcielamy w życie. Cieszę się z dzisiejszego dnia, bo będziemy współpracować z bardzo ważnym partnerem, a tak patrzymy na wrocławski Aquapark. Liczymy, że zagrożenie epidemiczne oraz restrykcje miną jak najszybciej, bo nie możemy się doczekać, gdy pierwszy klient Aquaparku zrealizuje płatność jednym spojrzeniem

- wyjaśnia Krystian Kulczycki, prezes payeye.

Dzięki payeye okiem zapłacisz w kilkudziesięciu miejscach we Wrocławiu

Technologia płatności poprzez skan tęczówki, nie jest odległą przyszłością. Już teraz payeye skutecznie wdrożył ją w 62 punktach partnerskich we Wrocławiu. Wystarczy odpowiedni terminal i tyle. Dla klientów korzystanie z payeye jest bezpłatne, przy wykonywaniu płatności w ten sposób nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów. Technologia jest nie tylko bezpieczna, gdyż tęczówka nie zmienia się przez całe życie, ale także bardzo szybko. Listę partnerów payeye znajdziecie w poniższym poście lub pod TYM adresem.

Zobacz wideo A gdyby dom zaczął Ci pomagać? [Materiał promocyjny]
Więcej o: