Cyberpunk 2077. W przedsprzedaży zamówiono 8 mln kopii. Więcej niż GTA V

CD Projekt poinformował, że w przedsprzedaży kupiono 8 mln kopii Cyberpunk 2077. To więcej niż GTA V. Analitycy przewidują, że ostatecznie gra może stać się jedną z najczęściej kupowanych produkcji w historii.

Za nami premiera Cyberpunk 2077, która okazała się niepodważalnym sukcesem. Świadczą o tym liczby, jakie nowa gra CD Projekt "wykręciła" na Twitchu i Steamie - na każdej platformie w szczytowym momencie zebrało się ponad milion graczy. Teraz CD Projekt podał dane dotyczące liczby zamówień przedpremierowych.

>>> Zobacz też: Technologie przyszłości w Cyberpunku 2077. Które z nich już istnieją, a na które trzeba będzie jeszcze poczekać?

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

8 mln kopii Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży

CD Projekt (...) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077, tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 mln zamówień przedpremierowych

- podała firma w komunikacie. 74 proc. sprzedanych egzemplarzy stanowią wersje cyfrowe gry.

59% zamówień 'Cyberpunk 2077' stanowił PC, co może się zmieniać w czasie na korzyść konsol. To naturalne. 80% tantiem ze Steam już trafia do spółki i, oczywiście, 100% na GOG. Jesteśmy bardzo zadowoleni z preorderów na GOG, są o rząd wielkości większe niż proporcja GOG do Steam. Dla GOG to było największe wydarzenie w historii, dzięki której w naszej ocenie stał się 2. największym kanałem dystrybucji na PC na świecie

-ocenił wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz. 

Te 8 mln to więcej niż chociażby jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, GTA V. Produkcja Rockstara w przedsprzedaży rozeszła się wg vgcharz.com w 7,1 mln egzemplarzy. Cyberpunk 2077 znacząco pobił ten rekord, a na tym się nie skończy. 

Analitycy: Cyberpunk 2077 sprzeda się w dziesiątkach milionów kopii

PAP Biznes jeszcze przed premierą spytał analityków biur maklerskich, jak może sprzedać się Cyberpunk 2077. Eksperci porównują premierę gry do hitów Rockstara, tj. Red Dead Redemption 2 oraz GTA V. Szacuje się, że do końca roku sprzeda się nawet 20 mln kopii gry, a w przyszłym roku nawet kolejne 14 mln. Analitycy średnio ocenili, że rok po premierze, grę może kupić 27-35,3 mln osób. W okresie do pięciu lat po debiucie Cyberpunk 2077 miałby zostać sprzedany w 50-100 mln kopii (średnia analityków wyniosła 74,5 mln).

>>> Zobacz też: Cyberpunk 2077. Co tym razem dostajemy od twórców Wiedźmina? Oto wszystko, co musicie widzieć na temat nowej produkcji CD Projekt RED

Jeśli potwierdzą się te przewidywania, Cyberpunk 2077 może stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii. Na pierwszym miejscu jest 200 mln kopii Minecrafta, na drugim 135 mln GTA V, a na trzecim Tetris Mobile ze 100 milionami. Cyberpunk 2077 ma więc szanse wskoczyć na podium, a jeśli dobrze pójdzie, to nawet na drugie miejsce. 

Szczególnie że firma liczy na równie dobrą sprzedaż w następnych tygodniach po premierze. 

Wierzymy, że dalsza sprzedaż równie dobra, jak pierwsze okno sprzedaży

- mówił Nielubowicz. Prezes Adam Kiciński przyznał, że są zadowoleni z wyników sprzedaży i wierzą, że 31 grudnia, będą równie zadowoleni nie mniej niż dzisiaj. Kolejne wyniki sprzedażowe CD Projekt planuje podać jeszcze przed świętami. 

Więcej o: