PS5 i Xbox Series X po roku. Sprzęt świetny, ale co z tego, skoro i tak go nie kupimy [PODCAST]

Minął rok od premiery konsol nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Jak nowe urządzenia poradziły sobie na rynku? Czy spełniły nasze oczekiwania? Rozmawiamy o tym w najnowszym odcinku podcastu TechnoTerapia.

Tym razem Sony i Microsoft nie powtórzyły błędów z 2013 r., gdy do sprzedaży trafiło PlayStation 4 oraz Xbox One. Konsole te już w dniu swojej premiery miały bardzo poważne problemy z wydajnością. Xbox One nie gwarantował nawet rozdzielczości 1080p, a PS4 wcale nie wypadło tu dużo lepiej. Zabrakło też mocnych gier na wyłączność, które uzasadniałaby wymianę sprzętu na nowy. 

Posłuchaj podcastu

TechnoTerapia to technologiczny podcast Gazeta.pl. W nowym odcinku Daniel Maikowski oraz Robert Kędzierski przyglądają się konsolom nowej generacji po roku od ich premiery. Nie zabrakło również cyklu RetroTech, w którym wspominamy czasy świetności komunikatora Gadu-Gadu.

Zarówno PlayStation 5 jak i Xbox Series X bynajmniej problemów z wydajnością nie mają. Obydwa urządzenia wyposażono w mocne autorskie układy AMD Zen 2 z grafiką RDNA2, która pozwalają na komfortową rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Inną ważną nowością jest też bardzo szybka pamięć SSD NVMe, która praktycznie likwiduje wczytywanie etapów w grach.

Tyle w teorii, a jak PlayStation 5 i Xbox Series X radzą sobie w praktyce? Jak wypada przy nich tańszy, ale i nieco mniej wydajny Xbox Series S? Po roku od premiery postanowiliśmy jeszcze raz dokładniej przyjrzeć się najnowszym urządzeniom Sony i Microsoftu, a także ocenić je pod względem: designu, wydajności, kultury pracy, dostępnych gier oraz ceny.

Kto wyszedł z tego starcia zwycięsko? Słuchaj najnowszego odcinka podcastu TechnoTerapia. 

>>> Poprzednie odcinki podcastu znajdziesz w TYM MIEJSCU.

Więcej o: