"Ciekawy przypadek Bryana Johnsona". Milioner chce znów mieć 18 lat i jest w stanie zapłacić za to fortunę

Milioner z branży biotechnologicznej Bryan Johnson nie chce już być dłużej 45-latkiem. Dąży do tego, aby znów mieć ciało i zdrowie 18-latka. W osiągnięciu tego celu pomaga mu cała grupa lekarzy i naukowców, a on sam prowadzi ortodoksyjnie zdrowy styl życia. Na spełnienie swojego marzenia Johnson przeznacza 2 miliony dolarów rocznie.

W 2008 roku premierę miał film Davida Finchera pt. "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Opowiada on historię mężczyzny, granego przez Brada Pitta, który zamiast starzeć się - młodniał. Uznano go za film z gatunku fantasy, ale po 15 latach w Stanach Zjednoczonych pewien milioner, inwestując ogromne pieniądze, postanowił przenieść scenariusz filmu na swoje życie.  

Zobacz wideo Mięso z in vitro? Pierwszy raz zjedzono je w 2013 roku [Next Station]

45-letni milioner chce znów mieć 18 lat

Bloomberg opublikował reportaż o Bryanie Johnsonie - 45-letnim milionerze z południowej Kalifornii. Inwestuje on 2 miliony dolarów rocznie, aby odwrócić swój proces starzenia. W tym celu Johnson powołał 30 lekarzy i ekspertów zdrowotnych monitorujących każdą funkcję jego ciała. 

To, co robię, może wydawać się ekstremalne. Ale ja po prostu chcę udowodnić, że da się cofnąć lata niezdrowego życia

mówi sam zainteresowany.

Bryan Johnson prowadzi teraz ekstremalnie zdrowy styl życia

Aby osiągnąć swój cel, Johnson każdego dnia przyjmuje zastrzyki kosmetyczne. Ponadto spożywa dokładnie 1,977 kalorii dziennie oraz wiele suplementów i leków. Każdego dnia odbywa także godzinny trening podczas którego pracuje nad swoim ciałem. Trzy razy w tygodniu jest on bardzo intensywny. Ponadto Johnson zasypia zawsze o tej samej porze, a wcześniej przez dwie godziny nosi okulary blokujące światło.  

Gdy się budzi, myje zęby, używa irygatora i nitki dentystycznej, a następnie spłukuje je olejkiem z drzewa herbacianego i nakłada żel antyoksydacyjny. Co więcej, aby naprawić uszkodzenia skóry, spowodowane przez słońce, nakłada na siebie siedem kremów dziennie, a raz w tygodniu poddaje się peelingom kwasowym i terapii laserowej.  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdego dnia milioner przechodzi szereg badań medycznych, aby kontrolować swoje postępy. Według danych przekazanych Bloombergowi praca ta przynosi efekty. Celem Johnsona jest posiadanie fizycznego ciała 18-latka. Na razie udało się to częściowo. Testy wskazują, że ma serce 37-latka, skórę 28-latka, a pojemność płuc i sprawność 18-latka. Jego dziąsła mają natomiast zaledwie 17 lat. Oznacza to, że jego wyniki zdrowotne są dużo lepsze, niż przewiduje jego wiek.  

Johnson jest dopiero na początku przemiany. Wcześniej zaniedbywał swoje zdrowie

Bloomberg opisuje, że pasja do zdrowego stylu życia u Johnsona to nowość. Wcześniej się przepracowywał i zaniedbał swoje zdrowie. Miał nadwagę i depresję. 

Oliver Zolman, który kieruje zespołem pracującym nad Johnsonem, mówił w rozmowie z Bloombergiem, że jego praca dopiero się zaczyna i że ma jeszcze setki pomysłów do zbadania, w tym szereg eksperymentalnych terapii genowych. 

Więcej o: