Europejski konkurent Netfliksa wchodzi do Polski. Znamy datę i cenę SkyShowtime nad Wisłą

Bartłomiej Pawlak
Platforma streamingowa SkyShowtime wejdzie do Polski i siedmiu innych krajów 14 lutego br. Firma podała tę informację już oficjalnie. Zdradziła też ceny nowej usługi na nowych rynkach, w tym nad Wisłą. To może być cios dla Netfliksa w Europie.
Zobacz wideo Aplikacje VOD - ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie

Nowy ogólnoeuropejski serwis streamingowy SkyShowtime rozpoczął działalność w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji 20 września 2022 roku. Potem wszedł m.in. do Holandii,  Hiszpanii i Portugalii, a teraz rozszerza działalność o kolejne rynki, w tym o Polskę.

SkyShowtime podał datę startu usługi w Polsce. Znamy też ceny

W ostatnich dniach spekulowano, że platforma wejdzie m.in. do Polski w połowie lutego, a teraz mamy dokładną i potwierdzoną datę startu. SkyShowtime podał, że udostępni usługę w Polsce oraz w siedmiu innych krajach (w Albanii, Czechach, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech) 14 lutego br. Tym samym już w walentynki liczba rynków, na których dostępny jest SkyShowtime wzrośnie do dwudziestu.

Platforma podała również cenę usługi na nowych rynkach. Opcja abonamentowa będzie jedna i w Polsce trzeba będzie zapłacić za nią 24,99 zł miesięcznie. Nieco drożej jest w Albanii, Kosowie, Macedonii Północnej i Słowacji, gdzie dostęp do SkyShowtime będzie kosztował 5,99 euro (28,23 zł) i w Czechach - 179 koron czeskich (35,40 zł). Nieco mniej zapłacą za to Węgrzy - 1999 forintów (24,20 zł), a najtaniej będzie w Rumunii - 3,99 euro (18,81 zł).

Jak donosiły w weekend Wirtualnemedia.pl, platforma przyznała wcześniej, że każdy użytkownik będzie mógł założyć do pięciu profili w usłudze i oglądać treści na trzech urządzeniach jednocześnie. Wideo ma być streamingowane w rozdzielczości Full HD.

Co zobaczymy na SkyShowtime? Będą znane produkcje

SkyShowtime zapowiada, że "stanie się domem dla największych filmowych hitów wkrótce po ich premierze kinowej". Już od 14 lutego na platformie mamy zobaczyć m.in. film Ambulance, Downton Abbey: A New Era, Jerry and Marge Go Large, Jurassic World Dominion, Ray Donovan: The Movie, Redeeming Love, The Bad Guys, The Hanging Sun, The Northman oraz Top Gun: Maverick.

Widzowie na debiutujących rynkach będą mogli cieszyć się premierami kinowych hitów od Universal Pictures i Paramount Pictures, nowymi i dostępnymi wyłącznie w SkyShowtime serialami, produkcjami familijnymi i dla dzieci oraz bogatą ofertą kultowych filmów i seriali wyprodukowanych przez Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock – wszystko na jednej platformie streamingowej

 - czytamy w informacji prasowej platformy.

Na SkyShowtime znajdziemy również m.in. oryginalne programy, dokumenty i kilkadziesiąt seriali. Platforma chwali się, że pozyskała niedawno 21 seriali oryginalnych od HBO Max w Europie. W 2023 roku będzie dołączą też dwa pierwsze seriale produkcji SkyShowtime - czeski The Winner i polska Warszawianka. Poza tym dostępnych ma być kilka lokalnych seriali z krajów Europy Centralnej - m.in. z Rumunii i Chorwacji.

O ile na platformie faktycznie nie zabraknie hollywoodzkich hitów oraz znanych i lubianych seriali, Netflix będzie miał w Europie kolejnego, zauważalnie tańszego konkurenta. W połowie zeszłego roku nad Wisłę zawitała bowiem platforma Disney Plus.

Najtańszy pakiet Netflix - dla jednego urządzenia, w rozdzielczości HD - kosztuje obecnie 29 zł miesięcznie. Dla dwóch urządzeń w rozdzielczości Full HD - 43 zł. Pakiet premium dla czterech urządzeń w 4K Ultra HD to już koszt 60 zł.

Więcej o wejściu do Polski SkyShowtime znajdziesz na Gazeta.pl 

Więcej o: