Netflix szykuje mocne uderzenie. Są świetne tytuły, ale wcale nie chodzi o filmy

Netflix udostępnił cztery nowe tytuły, z czego jeden ma szanse zostać absolutnym hitem. Będą dostępne również w Polsce, w ramach pakietu i całkowicie za darmo. Mowa tu jednak nie o filmach, ale o grach.

Netflix odpalił swoją usługę Netflix Games w 2021 roku, ale do tej pory nie zdobyła ona szczególnej popularności. Subskrybenci platformy mogą w ramach swojego abonamentu skorzystać z kilku gier dla zabicia czasu. Właśnie pojawił się jednak tytuł, który może stać się hitem.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

Gambit Królowej tym razem jako gra. Netflix udostępnia ja za darmo

Mowa o The Queen's Gambit Chess, czyli grze opartej na "Gambicie Królowej" - serialu Netfliksa, który swego czasu zdobył gigantyczną popularność. Nowy tytuł to mocno rozbudowana gra w wirtualne szachy, która ma być gratką dla fanów serialowej Beth Harmon. Gra została urozmaicona wieloma wstawkami z "Gambitu Królowej" i umożliwia też granie online z innymi. The Queen's Gambit Chess można ściągnąć na smartfony i tablety za darmo, ale po otwarciu gry trzeba zalogować się na swoje konto Netfliksa.

Poza tym Netflix udostępnił trzy inne gry. Mowa o OXENFREE II: Lost Signals, Sonic Prime Dash i Too Hot To Handle 2. Ten pierwszy tytuł to - jak pisze serwis Polygamia - gra przygodowa 2D w formie dreszczowca z bardzo mrocznym klimatem. Sonica nikomu raczej nie trzeba przedstawiać. W tej odsłonie będzie on do zainstalowania na telefonach, a ostatnia z gier to tytuł kierowany specjalnie do fanów programu "Too Hot To Handle".

 

Wszystkie to stosunkowo "małe" gry na smartfony, które mają nam umilić kilka wieczorów. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że Netflix pracuje nad kolejną, zdecydowanie większą grą. Podobno ma być to pełnoprawny tytuł AAA (czyli z największym budżetem), dostępny na komputery. Na więcej informacji trzeba będzie jednak poczekać, bo Netflix jak na razie nie pisnął na ten temat ani słowa.

Więcej o: