Piekło zamarzło? iPhone 15 wreszcie z USB-C. W sieci zdjęcia, a premiera już blisko

Wiele wskazuje na to, że zbliżające się wielkimi krokami iPhone'y 15 wreszcie naładujemy kablem ze złączem USB typu C. W sieci pojawiły się bowiem pierwsze zdjęcia pokazujące możliwą obudowę nowego iPhone'a z takim właśnie gniazdem. Ale to nie wszystko.

Apple zazwyczaj dość niechętnie decyduje się na zmiany, ale w tym roku chyba wreszcie się ugięło. Wiele wskazuje bowiem na to, że iPhone 15 - który swoją premierę ma mieć już w połowie września - będzie obsługiwał nowy standard ładowania. Zdjęcia, które pojawiły się w sieci pokazują smartfon Apple już z uniwersalnym złączem USB typu C. Na to fani iPhone'ów (a przynajmniej ich część) czekali od lat.

Zobacz wideo iPhone 14, czyli iPhone 13 na sterydach. Smartfon świetny, ale nie za tę cenę [TOPtech]

Koniec z Lightning. iPhone 15 podobno wreszcie z USB typu C

Porzucenie standardu Lightning, którego Apple kurczowo trzymał się od lat, wymusiła na gigancie Unia Europejska. Zgodnie z nowymi przepisami, wspólnym standardem ładowania we wszystkich urządzeniach przenośnych sprzedawanych na terenie UE będzie USB typu C. Apple przyznał pod koniec zeszłego roku, że "nie ma wyboru" i firma "będzie musiała się podporządkować", nie ujawniło jednak, od której generacji iPhone'a zacznie stosować USB-C. Nowe prawo wschodzi bowiem w życie jesienią 2024 roku, dlatego iPhone 15 mógłby być przez rok sprzedawany na terenie Wspólnoty jeszcze ze złączem Lightning.

Liczne przecieki sugerowały jednak, że Apple woli dostosować się do wymogów już wcześniej, czyli przy okazji premiery Piętnastki. 

Teraz mamy kolejne dowody wskazujące na to, że pierwszy iPhone z USB-C faktycznie pojawi się już za nieco ponad miesiąc. W sieci pojawiło się kilka fotografii, na których możemy zobaczyć iPhone'a 15 Pro z USB typu C w miejscu tradycyjnego złącza Lightning. Fotografie zamieścił na portalu X (Twitterze) kanał ICE UNIVERSE, który znany jest z licznych przecieków, ale zaznaczył, że nie może potwierdzić ich autentyczności. Może być to więc prawdziwy smartfon od Apple lub równie dobrze atrapa zbudowana na etapie projektowania.

To jednak nie wszystko, bo w sieci pojawiły się także zdjęcia od dwóch innych informatorów, którzy często dostarczają przecieki na temat nowych produktów Apple. Na fotografiach widzimy panele ze złączami USB-C przygotowane pod montaż w iPhonie 15, 15 Plus i 15 Pro Max. Tu też nie możemy mieć jednak pewności, że elementy na zdjęciach faktycznie pochodzą z jednej z fabryk, gdzie - zapewne już od jakiegoś czasu - składane są iPhone'y.

Według informacji Marka Gurmana z Bloomberga, premiera nowych iPhone'ów 15 odbędzie się we wtorek 12 września, czyli już za miesiąc. Wtedy więc będziemy mieli pewność, czy Apple faktycznie postanowiło się ugiąć i skorzystać z uniwersalnego dla wszystkich producentów portu USB-C, czy dalej będzie tkwić przy swoim rozwiązaniu.

Więcej o: