Tesla będzie szukać pracowników w Szczecinie. Elon Musk chce ściągnąć Polaków do Niemiec

Tesli najwyraźniej brakuje pracowników w Niemczech, bo postara się o nich w Polsce. Kierowana przez Elona Muska firma motoryzacyjna pojawi się na targach pracy w Szczecinie, gdzie będzie zachęcać do pracy w swojej fabryce pod Berlinem.

Jak dowiedział się portal Szczeciner.pl, Tesla pojawi się na Targach Pracy w Netto Arenie w Szczecinie, które odbędą się 25 października. Wiadomo już, że zarządzane przez Elona Muska przedsiębiorstwo chce w Polsce znaleźć pracowników, a organizatorzy targów spodziewają się ogromnego zainteresowania. 

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Tesla na targach w Szczecinie. Chce zatrudnić Polaków pod Berlinem

Swoje uczestnictwo na targach zgłosiło bowiem Gigafactory Berlin-Brandenburg, czyli należąca do Tesli fabryka samochodów elektrycznych, położona się na wschód od Berlina. Jak tłumaczą organizatorzy targów szczecińskiemu portalowi, amerykańska firma będzie wystawiać się razem z Agencją Rozwoju Gospodarczego Brandenburgii (WFBB) oraz ICU Investor Center Uckermark GmbH, instytucja wspierająca lokalną gospodarkę graniczącego z Polską powiatu Uckermark.

Lista stanowisk do obsadzenia oraz szczegóły ofert na razie pozostają nieznane i sami organizatorzy targów przyznają, że są ciekawi, co przygotowała Tesla dla Polaków gotowych pracować pod Berlinem. Przyznają jednocześnie, że spodziewają się gigantycznego zainteresowania.

Przypominają, że podczas wiosennej edycji Targów Pracy w Szczecinie pojawił się producent obuwia Birkenstock, który otworzył we wrześniu zakład zaledwie 50 km od polskiego miasta. Stoisko firmy przeżyło wtedy prawdziwe oblężenie. Niemiecka fabryka Tesli znajduje się prawie trzy razy dalej, bo ok. 160 km od centrum Szczecina, ale praca w Gigafactory i tak może skusić wielu Polaków.

- Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, jesteśmy też ciekawi oferty, jaką przygotuje Gigafactory Berlin-Brandenburg dla mieszkańców Szczecina i okolic - stwierdził w rozmowie ze Szczeciner.pl Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Do tej pory podczas październikowej edycji targów swoje uczestnictwo potwierdziło 40 pracodawców, a organizatorzy spodziewają się ok. 100 stanowisk.

Więcej o: