Folie, styropian i rury PCV przy lesie i ujęciu wody. Mężczyźni nagrani z koparką i kruszarką

Lasy Państwowe opublikowały nagranie z nielegalnego procederu - dwóch mężczyzn próbowało zakopać stos odpadów przy lesie, wcześniej je rozdrabniając. Nagrali to patrolujcy okolicę strażnicy leśni, sprawą zajęła się policja.

Lasy Państwowe opublikowały nagranie z próby zakopania stosu odpadów budowlanych. Widać na nim mężczyznę w koparce, zgarniającego śmieci - gruz, rury PCV, folie i styropian. Obok pracuje kruszarka. 

Czarna Białostocka. Próbowali rozdrobnić i zakopać stos śmieci przy lesie

Wcześniej część została już rozdrobniona i wrzucona do dołu. Film nagrali strażnicy leśni Nadleśnictwa Czarna Białostocka, którzy dostali informację na ten temat. Zgodnie z ich relacją, mężczyzn było dwóch. 

Zobacz wideo Wyrzucili śmieci w pobliżu ujęcia wody [źródło: Straż leśna Nadleśnictwa Czarna Białostocka]

Jak powiedział Next.gazeta.pl Jarosław Krawczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, do wydarzenia doszło w ostatni piątek, 10 kwietnia. Próba zakopania odpadów miała miejsce w żwirowni, tuż przy terenach leśnych należących do Nadleśnictwa Czarna Białostocka i niedaleko obszaru ochrony pośredniej ujęcia wody podziemnej. 

Miliony złotych na sprzątanie śmieci w lasach

- Strażnicy zrobili zdjęcia, nagrali film i powiadomili policję, bo to jest już teren poza gruntem Skarbu Państwa - mówi Jarosław Krawczyk. Czekamy jeszcze na informacje od policji, ale z tego, co mówi rzecznik białostockich Lasów Państwowych, nagrani mężczyźni to pracownicy jednej z firm. Jej właściciel miał zobowiązać się do wywiezienia śmieci. 

Nie wiadomo, kto dokładnie dostał mandat, ani w jakiej wysokości. Gdyby stało się to na terenie Lasów Państwowych, sprawcom groziłby mandat w wysokości do 500 zł. 

Leśnicy muszą sprzątać śmieci na podlegających im terenach. Tyle, że to kosztuje.  - Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, czyli całego województwa podlaskiego plus dziewięciu nadleśnictw z warmińsko-mazurskiego, corocznie od przynajmniej 2015 roku wydaje się około miliona złotych na zebranie, wywiezienie i składowanie odpadów zostawionych w lasach - mówi Jarosław Krawczyk. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Folie, styropian i rury PCV przy lesie i ujęciu wody. Mężczyźni nagrani z koparką i kruszarką
Zaloguj się
 • ogrodnik2

  Oceniono 35 razy 31

  Wywiezienie ciężarówki śmieci do lasu - mandat 500 PLN
  Agresywna jazda i spowodowanie groźnego wypadku - mandat 500 PLN
  ...
  Brak maseczki - mandat do 30 tyś PLN.

  To nie jest normalny kraj.

 • lilka36

  Oceniono 25 razy 25

  Nie ma dziwne że ludziw wywalają do lasów bo kontener smieci niesortowanych kosztuje ok 600 PLN. Jeżeli mandat to 500 PLN to warto zaryzykowac. A wystarczy sprzedac koparke na licytacji jako narzedzie słuzące przestepstwu a gwarantuję, że nikt wiecej nie będzie próbował zakopywac śmieci w lesie. Kara żeby była skuteczna musi być nieuchronna i DOLEGLIWA.

 • fctheduck

  Oceniono 17 razy 15

  500 PLN - mandat za nielegalne składowisko śmieci. 12 tys. - mandat za bieganie w parku. Państwo PiS.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 20 razy 14

  Czynili sobie Ziemię poddaną, dajcie im spokój, jakiekolwiek zarzuty prokuratorskie będą brutalnym i niczym nieuzasadnionym atakiem na katolickie wartości.

 • kumpel_ciorana

  Oceniono 13 razy 13

  Powinni podac nazwe firmy, jej adres, dane szefa tak by wszyscy w okolicy wiedzieli z jakim chu**m maja do czynienia.

 • kontonaspam44

  Oceniono 15 razy 13

  Ja p..le co za kraj dzikich ludzi. Za takie coś powinna być kara śmierci, chętnie zgłoszę się na ochotnila do jej wykonania.
  Nie można pójść z dziećmindo lasu bo taki syf wszędzie. Ja pi...le, k..wa mać.

 • gw_admin

  Oceniono 12 razy 12

  Jeśli nie dowalą im porźądnej kary finansowej po powiedzmy 20 tyś. + prace społeczne sprzątania lasu to te państwo to styropian a każdy gnojek może co chce bo dostaje mandacik max 500 zł. A i nie wiążę tego z karą administracyjną. Ta sprawa powinna trafić do sądu. I żadne tam zawiasy a kara fimansowa i prace społeczne. Lub 1 rok więzienia bezwzględnego.

  Nie patyczkować się z patologią.
  Każdej mendzie która rzuca rękawiczki na ziemię asfalt itd bo nie potrafi do kosza też mandacik min 1000 zł. Niech się bydło nauczy.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 13 razy 11

  500zł to mniej niż za kontener KP7 (7m3)

  Opłaca się

 • real-meh

  Oceniono 11 razy 11

  Dziki kraj. Te koparki powinny zostać skonfiskowane. Nie ważne do kogo należy. Jeśli nie należała do tych typów, typy powinny oddać właścicielowi z własnej kieszeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX