Katowice. Dlaczego ekologiczny autobus kopci? Wyjaśnienie kłębów dymu z elektrycznego pojazdu

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać jak z elektrycznego autobusu w Katowicach wydobywają się kłęby czarnego dymu. Czy ekologiczny autobus miejski uległ wówczas awarii?

Na początku grudnia w serwisie YouTube opublikowane zostało nagranie, które wywołało burze w mediach społecznościowych. Użytkownicy platformy zastanawiali się, dlaczego elektryczny autobus z Katowic wypuszcza kłęby czarnego dymu i czy za tę sytuację odpowiedzialne jest uszkodzenie pojazdu. 

Zobacz wideo Mimo zakazu koniecznie chciał przewieźć hulajnogę elektryczną autobusem

Katowice. Kłęby czarnego dymu wydobywają się z elektrycznego autobusu PKM

Wyjaśnienia sprawy kopcącego autobusu podjął się m.in. lokalny portal Katowice24. Z zebranych informacji wynika, że sam pojazd rzeczywiście napędzany jest energią elektryczną, jednak ogrzewanie autobusu działa już na ropę.

 

Jak przekazał w rozmowie z serwisem wiceprezes PKM Katowice, w przypadku nagranego na filmie autobusu linii 297 marki Solaris, odpowiedzialna jest jednak awaria. - Uszkodzona była dysza. Wszystkie zepsute elementy zostały wymienione w ramach gwarancji - powiedział Paweł Cyganek, wiceprezes PKM Katowice.

Więcej wiadomości z Katowic znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.  

Ceny prądu pójdą w górę (zdjęcie ilustracyjne)Potężne podwyżki cen prądu od 2022 r.? "Dwucyfrowe wzrosty"

Autobusy elektryczne. Wiceprezes PKM: gdyby nie piec na ropę, zimą autobusy nie mogłyby wyjechać z bazy

Usterka dotyczyła dokładnie dyszy pieca, odpowiedzialnego za ciepło wewnątrz autobusu. Ogrzewanie elektrycznego pojazdu, zasilane jest bowiem ropą. Z ustaleń portalu wynika również, że ogrzewanie wszystkich lokalnych autobusów elektrycznych PKM działa w ten sam sposób. Jak dodał Cyganek, piec na ropę jest niezbędny, żeby autobusy mogły zimą funkcjonować na drogach miasta. - Gdy by nie piece na ropę, zimą autobusy praktycznie nie mogłyby wyjechać z bazy - powiedział. 

Wrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATOWrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATO

Więcej o: