Koronawirus w Polsce. Orange odracza płatności faktur, ale tylko niektórym abonentom

Seniorzy to grupa osób, która często opłaca rachunki w placówkach poczty i banku. By zdjąć z nich ryzyko zakażenia koronawirusem Orange odroczył terminy płatności faktur o dwa tygodnie.

Z odroczenia płatności skorzystają ci, którzy mają co najmniej 65 lat, a ich rachunki zostały wystawione od 26 lutego do 14 marca. Na ich zapłatę dostają dodatkowe 14 dni, licząc od daty płatności widocznej na rachunku. Orange powiadomi starsze osoby o prolongacie SMS-em lub e-mailem, wysłanym na adres, na który dostarczana jest zwykle e-faktura.

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Koronawirus w Polsce. Orange zachęca do zdalnego kontaktu 

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem Orange zachęca seniorów do opłacania faktur drogą elektroniczną. Firma zachęca młodszych członków rodziny do wyjaśnienia swoim rodzicom lub dziadkom, w jaki sposób mogą oni zlecić elektroniczny przelew lub polecenie zapłaty.

Poza tym Orange zwrócił się do swoich klientów z prośbą o załatwianie spraw drogą zdalną, jeśli tylko jest to możliwe. W tym celu użytkownicy mają do dyspozycji Mój Orange, aplikację mobilną oraz serwis internetowy www.orange.pl. Kontakt telefoniczny oczywiście również jest dostępny, ale w czasie pandemii koronawirusa może być utrudniony. "Ze względu na szczególny czas zmieniło się funkcjonowanie naszej firmy, a kontakt telefoniczny będzie trudniejszy niż zazwyczaj" - poinformowała firma Orange.

Koronawirus. Orange przyznaje klientom dodatkowe 10 GB internetu

Pod koniec ubiegłego tygodnia prezes spółki Jean-François Fallacher poinformował o przyznaniu dodatkowych 10 GB danych w związku z koronawirusem oraz odkodowaniu kanałów telewizji kablowej Orange TV. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zachęcić społeczeństwo do pozostania w domach w tym szczególnym czasie.

Jak tłumaczył rzecznik Orange Wojtek Jabczyński, darmowe 10 GB na internet będzie można otrzymać od 13 marca. Oferta dotyczy wszystkich klientów indywidualnych ofert abonamentowych i prepaid. Pakiet będzie ważny w Polsce, do końca marca br. Można będzie go aktywować wysyłając bezpłatny SMS o treści 10GB na numer 80820.

Ponadto Orange do końca marca odkoduje ponad 40 kanałów Pakietu Komfortowego dla wszystkich klientów telewizji kablowej Orange TV.

Więcej o:
Komentarze (12)
Koronawirus w Polsce. Orange odracza płatności faktur, ale tylko niektórym abonentom
Zaloguj się
 • krzy-czy

  Oceniono 3 razy 1

  złodziejowata firemka.
  mam takie cóś na kartę.
  wykonuję telefonare-słyszę: abonent chwiliwo niedostępny.
  a licznik bije-grosiki lecą. gdybym nie rozłącxzył całe 5 dych by zeżarło.

 • didja

  Oceniono 3 razy 1

  A to aby nie narusza zasady równości? A co mają zrobić osoby niepełnosprawne poniżej 65. roku życia? Lub inne, które są w grupie wysokiego ryzyka? Jest jakiś obowiązek posiadania internetu?

 • atr8

  Oceniono 4 razy 0

  Ale łaskawcy. Dostałem taką informację wczoraj, ale termin płatności miałem 10-go, a wcześniej mailowe przypomnienie o terminie. Niech mnie cmokną w fakturę, za dwa miesiące mam koniec umowy.

 • onten

  Oceniono 10 razy 0

  orange była telekomunkacja i naliczanie minutowe za internet, PAMIĘTAMY BOJKOTUJEMY ORANGE!

 • Artur Cybulski

  Oceniono 1 raz -1

  No tak. A młodsi już niech chorują, zasłużyli. A jak zachorują i przez to nie będą mogli opłacić faktury bo akurat będą w szpitalu to już orange ma w dupie. Najwyżej dług urośnie i będzie można go sprzedać.

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 1 raz -1

  To firma TAKA SAMA JAK PiS i Kościół w Polsce , sami doborowi oszuści i Krętacze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX