Ułatwienia dla seniorów. Biedronka i Tesco wprowadzają m.in. specjalne godziny dla osób 65+

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce sieci marketów idą w sukurs osobom 65+, czyli grupie najbardziej zagrożonej skutkami zdrowotnymi COVID-19. Biedronka i Tesco oferują specjalne ułatwienia dla seniorów.

Od wtorku, 24 marca, w sklepach pierwszej z sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka, dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz odpowiada na pytania widzów w sprawie

"Czas na seniorów, którzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem 'Czas na pomaganie seniorom 65+'"- czytamy w przesłanym komunikacie. 

Aby umożliwić płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu "Czas na pomaganie seniorom 65+". Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty "Czas na pomaganie seniorom 65+". Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę - za pierwsze i kolejne zakupy - z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Tesco wprowadza specjalną godzinę dla seniorów

Tesco również wychodzi naprzeciw najstarszej grupie społecznej. W ramach najnowszej akcji brytyjskiej sieci sklepów seniorzy będą mieli możliwość zrobienia zakupów w przeznaczonej tylko dla nich godzinie.

"Jednym z naszych działań jest specjalna godzina zakupów dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, a w szczególności seniorów. Chcemy by codziennie, od godziny 9 do 10, osoby starsze miały możliwość zrobienia bezpiecznych i sprawnych zakupów" - poinformowano w komunikacie.

Więcej o: