LOT planuje zmienić dreamlinery w samoloty cargo. Pierwsza taka linia lotnicza

PLL LOT planuje wprowadzić zmiany w używanych przez siebie samolotach Boeing 787 Dreamliner, aby maszyny te były przystosowane do transportu ładunków.

Jak podaje Agencja Reutera, PLL LOT zamierza negocjować z firmą Boeing na temat modyfikacji posiadanej floty samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Rozmawiamy z producentem samolotu o dostosowaniu go do transportu ładunków. Jeśli uzyskamy zgodę i spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będziemy pierwszą linią lotniczą na świecie, która dostosuje 787 Dreamliner do takiego celu

- powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT. Na razie nie wiadomo jednak, w jaki sposób miałoby wyglądać takie przystosowanie maszyn i czy dotyczyłoby to wszystkich samolotów. LOT ma 15 dreamlinerów. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

PLL LOT chce dostosować część samolotów pasażerskich do transportu ładunków 

Pomysł PLL LOT wydaje się naturalnym rozwiązaniem, które może pomóc w ograniczeniu strat spowodowanych epidemią koronawirusa i niemal stuprocentowym zawieszeniem ruchu lotniczego. Dreamlinery były już nawet ostatnio wykorzystywane do transportu sprzętu medycznego zakupionego przez Dominikę Kulczyk.  

>>> Dowiedz się więcej: Dlaczego akurat An-225 Mrija przywiózł ładunek do Polski? Mamy stanowisko firmy organizującej lot

LOT nie jest jedyną firmą, która zdecydowała się wykorzystać swoje maszyny pasażerskie do transportu towarów. Podobnie działają m.in. Wizzair, American Airlines czy Swiss International Air Lines. To odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na towarowy transport lotniczy spowodowany dużą liczbą zamówień rządowych na materiały medyczne z Chin oraz rozwój sprzedaż internetowej. 

Więcej o: