Rząd zniósł zakaz lotów do kolejnych krajów. Od 1 lipca polecimy do tych miejsc [LISTA]

We wtorek wieczorem rząd opublikował rozporządzenie, w którym rozszerzono listę krajów, do których można podróżować z Polski. Zniesiony został m.in. zakaz lotów do Wielkiej Brytanii.

Od 1 lipca będziemy mogli podróżować do i z Wielkiej Brytanii. Utrzymany natomiast został dotychczasowy zakaz lotów do Szwecji i Portugalii. Kolejne państwa, z którymi Polska może rozwijać połączenia lotnicze, to Japonia, Kanada, Korea Południowa, Ukraina, Czarnogóra, Gruzja i Albania - wskazano w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Na mocy nowego dokumentu z 30 czerwca w samolotach nie obowiązuje już nakaz zachowania co najmniej 50 proc. wolnych miejsc. O zniesienie tego przepisu apelowały do rządu linie lotnicze, lotniska i biura podróży.

Nowe regulacje obowiązują do 14 lipca. Wygląda zatem na to, że za dwa tygodnie możemy spodziewać się nowych zmian w przepisach. 

Z tych krajów można już podróżować do UE. Rząd zniósł zakaz lotów do kolejnych państw

We wtorek w południe potwierdzono listę krajów, z których od środy 1 lipca można podróżować do Unii Europejskiej. Znalazły się na niej między innymi Gruzja (z czego zadowolona jest Polska) oraz Serbia i Czarnogóra, a także Kanada, Australia i Nowa Zelandia, Japonia, Korea Południowa, Tunezja, Tajlandia, Algieria, Maroko, Urugwaj i Rwanda. Na liście są również Chiny, ale pod warunkiem, że zastosują zasadę wzajemności dla Europejczyków.

Jak widać, niektóre kraje z listy UE pokrywają się z tymi, które znalazły się w najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów.

Wcześniej, w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką unijni dyplomaci potwierdzili, że wstępne ustalenia ambasadorów nie zostały zmienione i na razie wjazdu do Wspólnoty nie będą mieli między innymi obywatele Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Więcej o: