Alert RCB z apelem o pobranie STOP COVID. Co to za aplikacja?

Polacy zaczęli dostawać alerty RCB z prośbą o zainstalowanie STOP COVID. Co to za aplikacja? To ProteGO Safe służące do monitorowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Alery RCB (Rządowego Centrum Bezpieczeństwa) to powiadomienia, które wysyłane są Polakom, by przestrzec ich przed groźnymi sytuacjami. Najczęściej były wysyłane, gdy nadchodziła katastrofa pogodowa w postaci śnieżycy, powodzi, czy burzy z gradem. Od początku epidemii rząd wysyła tą drogą ostrzeżenia epidemiczne dotyczące m.in. konieczności noszenia maseczek na terenie całego kraju. Polacy zaczęli dostawać kolejne wiadomości od RCB.

Alert RCB - SMS-y z ostrzeżenia mi pogodowymi dostaje cała Polska Nowy system rządowych ostrzeżeń SMS będzie bardziej precyzyjny

Alert RCB z prośbą o pobranie STOP COVID. Co to za aplikacja?

Najnowsze SMS-y dotyczą informacji, że całą Polskę objęto czerwoną strefą. Następnie pojawia się prośba o pobranie aplikacji STOP COVID z informacją, że dzięki niej dowiesz się o kontakcie z koronawirusem. 

Link przenosi nas na stronę rządu, która informuje nas, że STOP COVID to po prostu ProteGo Safe. Na powyższej witrynie znajdziemy odpowiedzi, do czego służy i jak działa aplikacja oraz link do pobrania jej z App Store i Sklepu Play. 

Milion użytkowników ProteGo Safe

Aplikacje ruszyła na wiosnę i służy do śledzenie drogi rozprzestrzenia się koronawirusa. Telefony łącza się przez bluetooth i dzięki technologii contact tracing pozwalają informować, jeśli mieliśmy kontakt z osobą z koronawirusem. Skuteczność metody zależna jest jednak od tego ile osób korzysta z aplikacji.

ProteGO Safe Rząd chwali się milionem instalacji ProteGO Safe. Czy aplikacja jest skuteczna?

Niedawno rząd informował, że ProteGo Safe pobrało milion Polaków, zdecydowanie za mało by skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Więcej o: