Fundacja Gatesów daje kolejne 250 mln dolarów na walkę z koronawirusem. Na rozwój szczepionek

Bill & Melinda Gates Foundation od początku wspiera walkę z koronawirusem. Organizacja przekazała kolejne 250 mln na ten cel. Środki zostaną przeznaczone na rozwój tańszych i skuteczniejszych szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Bill Gates od lat podnosił problem globalnej pandemii. Przestrzegał, że rządy na całym świecie nie są gotowe na taki scenariusz, który może skończyć się tragicznie. Jego fundacja urządzała nawet symulacje, które miały pokazać, jakie mogą być skutki tego rodzaju katastrofy

Jego alarmy nie zostały jednak wysłuchane, przez co mało który kraj na świecie radzi sobie z koronawirusem. Gates oczywiście nie umył rąk i wspiera walkę z pandemią ze środków fundacji, którą prowadzi z żoną Melindą. 

Bill Gates przekazał 250 mln dol. na rozwój szczepionek

Jak podaje Reuters Fundacja Bill i Melindy Gatesów przekazała w czwartek 250 milion dolarów na walkę z koronawirusem. To największa jednorazowa wpłata organizacji, po tym jak w listopadzie przekazała 70 mln dolarów. Łącznie Fundacja Gatesów na walkę z koronawirusem przekazała już 1,75 mld dolarów. 

To czy świat będzie lepszy dla wszystkich zależy od działań światowych liderów i ich oddania, by dostarczyć testy, leki i szczepionki osobom, które ich potrzebuję

- mówiła Melinda Gates. Te 250 mln dol. zostanie przeznaczone głównie na rozwój tańszych i łatwiejszych w transporcie leków na COVID-19 oraz na rozwój szczepionek. Środki mają pomóc w dostawie testów i szczepionek do nisko i średnio rozwiniętych krajów. 

Zobacz wideo Materiał promocyjny

Bill Gates o szczepionce na koronawirusa

Przeznaczenie tak dużych środków na rozwój szczepionki przez Fundację Gatesów nie powinno dziwić. Bill Gates już w sierpniu mówił, że szczepionka nie będzie idealna. Dodawał, że będziemy mieli szczęście, jeśli jakiś preparat będzie gotowy przed końcem roku. 

Więcej o: