Morawiecki przestrzega przed trzecią falą koronawirusa: Miejmy obawy przed tym, co się wydarzy w styczniu, lutym, marcu

- Trzecia fala to realne zagrożenie. Dzisiaj w wielu krajach europejskich obserwujemy wzrost liczby zakażeń. Dlatego w Niemczech czy w Czechach pojawiają się nowe restrykcje - powiedział Mateusz Morawiecki.

W sobotę 12 grudnia premier Mateusz Morawiecki był gościem radia RMF FM. Premier wypowiedział się m.in. na temat planów rządu w walce z pandemią koronawirusa oraz przygotowań do masowych szczepień Polaków. 

Zobacz wideo Kto będzie szczepiony w pierwszej kolejności? Będą to m.in. seniorzy i pracownicy służby zdrowia

Mateusz Morawiecki: Przestrzegam przed trzecią falą 

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegał przed trzecią falą pandemii koronawirusa - Trzecia fala to realne zagrożenie. Dzisiaj w wielu krajach europejskich obserwujemy wzrost liczby zakażeń. Dlatego w Niemczech czy w Czechach pojawiają się nowe restrykcje. Ja chce przestrzec przed tą trzecią falą koronawirusa. Miejmy obawy przed tym, co się wydarzy w styczniu, lutym, marcu - podkreślił.

Michał DworczykSzczepionka na koronawirusa. Polska otrzyma dwa razy mniej szczepionek

Szef rządu zaznaczył także, że nie ma szans na poluzowanie restrykcji przed Świętami Bożego Narodzenia - Dzisiaj widzimy, że w całej Unii Europejskiej zastanawiają się nie nad poluzowanie, a zaostrzaniem restrykcji - zaznaczył - Chcemy, chyba aby nasi dziadkowe i rodzice przeżyli te święta. To najważniejsze - dodał również. 

Szczepionka na koronawirusa. Morawiecki: Głównym zmartwieniem jest to, aby Polacy chcieli się zaszczepić 

W rozmowie poruszony został temat szczepionki na koronawirusa. Według szefa polskiego rządu głównym zmartwieniem jest fakt, że jedynie 50 proc. Polaków chce zaszczepić się na koronawirusa. W związku z tym planowane są kampanie społeczne, które celem będzie zachęcenie do szczepień. 

Dyrektorzy szpitali odpowiadają Niedzielskiemu ws. 'ukrywania łóżek'. 'Skandaliczne, dzieli środowisko'2,8 tys. podmiotów chce przeprowadzać szczepienia. Rząd liczył na 8 tys.

Wciąż nie wiadomo, kiedy dostępna będzie szczepionka na koronawirusa - Namawiałem, aby te szczepionki były jak najszybciej zaakceptowane przez Europejską Agencję Leków. Chciałbym, aby proces szczepień odbył się jak najszybciej. Podjęliśmy decyzje, żeby w całej Unii Europejskiej rozpoczął on się w tym samym momencie - zaznaczył Morawiecki. 

Więcej o: