Ważna wiadomość dla Polaków. Cypr przywraca obowiązek noszenia maseczek

Cypr przywraca obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Ma to związek z rosnącą tam falą zarażeń koronawirusem i zachorowań na COVID-19. To ważna wiadomość dla Polaków, którzy planują spędzić wakacje na wyspie. Choć wakacje dopiero się zaczynają, Polacy już w tym roku stanowili 5,2 proc. wszystkich turystów w Cyprze.

- Wymóg noszenia maski w pomieszczeniach zamkniętych wchodzi w życie w piątek. Eksperci zdrowotni zalecili nam ten krok po serii infekcji u osób, które nie stosowały odpowiednich środków ostrożności - zapowiedział cypryjski minister zdrowia Michalis Hadjipantela, cytowany przez Agencję Reutera

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Cypr. Przywrócono obowiązek noszenia maseczek

Na wyspie obowiązek noszenia maseczek zniesiono stosunkowo niedawno, bo 1 czerwca. W ostatnim czasie wzrosła jednak liczba zakażeń, co sprawiło, że władze podjęły decyzję o przywróceniu tego obowiązku. Według danych Reutersa w zeszłym tygodniu zgłoszono 10 879 nowych przypadków koronawirusa. Tydzień wcześniej było to 7263. W sumie od początku pandemii na wyspie zmarło 1075 z powodu koronawirusa. Mimo to Hadjipantela zapewniał, że sytuacja w kraju jest pod kontrolą. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cypr. Polacy jednymi z najczęstszych turystów

Zmiany w obostrzeniach na wyspie mogą być informacją istotną dla Polaków wybierających się na wakacje na Cypr. A tych może być naprawdę sporo. Według danych portalu cypr24.eu 5,2 proc. turystów, którzy odwiedzili Cypr w czterech pierwszych miesiącach 2022 roku, to Polacy. Dokładnie jest to 15 137 osób.  

Polscy turyści są więc piątą najczęściej odwiedzającą Cypr nacją. Ustępujemy jedynie Wielkiej Brytanii (116 074), Niemcom (23 966), obywatelom Izraela (22 402) oraz Grekom (17 347). 

Więcej o: