-
Polacy mają dość deweloperów? Coraz więcej mieszkań budują sami. W pandemii wzięli się nie tylko za remonty
Zgodnie z najnowszymi danymi GUS w pierwszych pięciu miesiącach 2021 oddano do użytkowania 87,1 tys. mieszkań. To o 8,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rośnie również liczba pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów - analiza Domiporta.
-
Rynek nieruchomości rośnie w różnym tempie. Tu domy na przedmieściach drożeją szybciej
Rok pandemii nie powstrzymał wzrostów cen mieszkań w największych polskich miastach. Skala wzrostów w poszczególnych dzielnicach jest jednak bardzo różna, są także dzielnice, gdzie jest taniej lub dużo taniej niż rok temu. Zdarza się, że rozziew w dynamice cen w granicach jednego miasta sięga kilkudziesięciu p.p. i jest większy niż różnice cen pomiędzy miastami - analiza Domiporta.pl
-
Kto żyw coś buduje. Sam, albo przez dewelopera. "W budowie jest 838 tys. mieszkań"
Zgodnie z najnowszym raportem GUS w pierwszym kwartale 2021 oddano do użytkowania 53,3 tys. mieszkań. To wzrost o 7,4 p.p. względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Dynamicznie rośnie liczba pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów - analiza Domiporta.
-
Nieruchomości handlowe wyjątkowo poszukiwane w czasie pandemii. Mimo roku restrykcji i ograniczeń
Pierwszy kwartał 2021 przyniósł wzrost zainteresowania lokalami użytkowymi. Mimo roku restrykcji i ograniczeń w większości miast wzrosły ofertowe ceny najmu i zakupu lokali - analiza Domiporta.pl.
-
Koronawirus wyhamował rynek nieruchomości. Mieszkania drożeją, ale wolniej
Ofertowe ceny sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym idą w górę, nie ma już jednak śladu po dwucyfrowych wzrostach, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze nie tak dawno temu - wynika z analizy eksperta portalu Domiporta.pl
-
Ceny mieszkań na rynku wtórnym. Rośnie przepaść między cenami ofertowymi a transakcyjnymi
Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez NBP w czwartym kwartale 2020 r. spadły transakcyjne ceny mieszkań na rynku wtórnym na większości największych rynków nieruchomości w Polsce. Ostatni raz taką sytuację obserwowaliśmy na początku 2017 r. Jednocześnie ceny ofertowe rosną, różnica w cenie metra kwadratowego wynosi już nawet 1 821 zł. Gdzie ceny spadły najbardziej? Analizuje to portal Domiporta.pl.
-
Rekord na rynku nieruchomości. Tylu mieszkań nie było od Gierka. "O najemcę coraz trudniej"
Blisko 222 tys. mieszkań oddano do użytkowania w 2020 r. To rekordowy wynik od zmiany ustroju i najlepszy od 1980 r. Tylko w czwartym kwartale oddanych do użytkowania zostało 65 tys. mieszkań. Jak wpłynie to na rynek nieruchomości? Analizuje to serwis Domiporta.pl.
-
Ceny nieruchomości w górę, najem coraz tańszy. Rozwierają się nożyce cen na rynku nieruchomości
Na największych rynkach nieruchomości w Polsce możemy obserwować zjawisko rozwierania się nożyc cenowych - wynika z badań głównego analityka serwisu Domiporta, Michała Guzowskiego. Ofertowe ceny zakupu nieruchomości rosną przy coraz niższych oczekiwanych stawkach najmu. Czy taki trend może się utrzymać w roku 2021?
-
Willa na Żoliborzu kosztuje więcej niż dom z filmu "Kevin sam w domu". Ceny nieruchomości w górę
Słynny dom McCalisterów znany z filmu "Kevin sam w domu" istnieje naprawdę. Jego wycena może zaskakiwać - szczególnie w kontekście cen polskich nieruchomości. Okazuje się bowiem, że w Polsce nie brakuje bardziej wystawnych nieruchomości.
-
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań? Gdzie koronawirus najbardziej obniżył ceny mieszkań?
W wielu dzielnicach największych polskich miast końcówka roku przyniosła obniżki ofertowych cen mieszkań - wynika z danych Domiporta.pl. Gdzie oczekiwania sprzedających spadły najbardziej? Czy są dzielnice, w których ceny jednak wzrosły?
-
Domy w Warszawie od marca podrożały nawet o 15 proc. Sprawdź, w których dzielnicach
Część osób planujących zakup mieszkania spodziewała się, że epidemia koronawirusa wywoła spadki cen. Analiza rynku nieruchomości wskazuje jednak, że w przypadku domów położonych w stolicy najczęściej mówimy o sporych wzrostach.