Dziennikarka TVP o zatrzymaniu byłego prezesa Orlenu. "Zapłacił faktury, mimo że były zawyżane"

Były szef PKN Orlen Jacek K., zatrzymany we wtorek przez CBA, jest podejrzewany, że przyczynił się do wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wysokości 3,3 mln zł przy rozliczaniu wydarzenia VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym - wynika z informacji podanej przez "Magazyn Śledczy Anity Gargas".
Zobacz wideo

Na twitterowym profilu "Magazynu śledczego Anity Gargas" - programu nadawanego przez TVP - poinformowano, co ma się dokładnie kryć pod "podejrzeniem dopuszczenia się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen". To w związku z tym we wtorek zatrzymane zostały trzy osoby z kierownictwa spółki, w tym były prezes zarządu Jacek K.

Według "Magazynu Śledczego Anity Gargas", Jacek K. miał przyczynić się do wyrządzenia spółce szkody majątkowej 3,3 mln zł skutek nieprawidłowości przy rozliczeniu wydarzenia Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r. Jacek K. miał zapłacić wszystkie faktury "mimo, że były zawyżane i mimo braku potrąceń ze sprzedaży biletów".

Na to, że w zatrzymaniu Jacka K. i dwóch innych osób z kierownictwa PKN Orlen chodzi właśnie o nieprawidłowości przy rozliczeniu Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r., wskazuje także "Informacja o wynikach działalności CBA w 2017 roku".

W toku kontroli w PKN Orlen stwierdzono m.in. przypadki dokonywania płatności za zlecane usługi mimo braku dowodów potwierdzających ich wykonanie. Koszty poniesione w związku z realizacją tych umów to ponad 1,17 mln zł. Stwierdzono także nieuzasadnione koszty w wysokości prawie 530 tys. zł związane z organizacją festiwalu motoryzacyjnego Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r. oraz brak nadzoru nad jego rozliczeniem - niewyegzekwowane od usługodawcy przychody ze sprzedaży biletów to niemal 3 mln zł

- czytamy w dokumencie.

Więcej o: