PLL LOT inauguruje nową daleką trasę. Lot do Kolombo potrwa ponad 9 godzin

Polskie Linie Lotnicze inaugurują regularne połączenia z warszawskiego lotniska Chopina do stolicy Sri Lanki. W związku z inauguracją trasy do Kolombo, odbędzie się dwustronne forum gospodarcze.

Lot z Warszawy do Sri Lanki potrwa ponad dziewięć godzin. Dystans, który dzieli ten kraj od Polski, to prawie 7300 kilometrów. Powrót potrwa ponad 10 godzin. Trasę tę będą obsługiwać samoloty Boeing 787 - Dreamliner. Na ich pokład może wejść od 250 do 300 pasażerów w zależności od wersji. W siatce połączeń zaplanowano trzy rejsy tygodniowo.

Przedstawiciele PLL LOT podkreślają, że nowy kierunek będzie atrakcją przede wszystkim dla turystów, którzy podczas polskiej zimy szukają ciepła i słońca. W listopadzie i grudniu temperatura na wyspie Cejlon nie spada poniżej 25 stopni.

>>>>>>>Zobacz też wideo: Likwidacja Lotniska Chopina? Minister Wild: „Nie może naruszać interesów CPK”

Zobacz wideo

Oprócz połączenia istotny jest też wymiar gospodarczy.

W inauguracyjnym rejsie wezmą udział przedstawiciele polskich władz, a w stolicy Sri Lanki, Kolombo odbędzie się forum gospodarcze, w którym obecni będą także przedstawiciele lankijskiego rządu. W czasie forum zaprezentują się polskie firmy, które wezmą udział w misji gospodarczej. Przedsiębiorcy liczą na nawiązanie bezpośrednich relacji biznesowych z Lankijczykami.

Sri Lanka, to siódme połączenie azjatyckie polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT latają także między innymi do Singapuru, Tokio i Seulu. W styczniu przyszłego roku przewoźnik zainauguruje regularne połączenia na lotnisko Daxing w Pekinie. To jeden z najmłodszych, największych i najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie.

Więcej o: