PLL LOT inauguruje nową daleką trasę. Lot do Kolombo potrwa ponad 9 godzin

Polskie Linie Lotnicze inaugurują regularne połączenia z warszawskiego lotniska Chopina do stolicy Sri Lanki. W związku z inauguracją trasy do Kolombo, odbędzie się dwustronne forum gospodarcze.

Lot z Warszawy do Sri Lanki potrwa ponad dziewięć godzin. Dystans, który dzieli ten kraj od Polski, to prawie 7300 kilometrów. Powrót potrwa ponad 10 godzin. Trasę tę będą obsługiwać samoloty Boeing 787 - Dreamliner. Na ich pokład może wejść od 250 do 300 pasażerów w zależności od wersji. W siatce połączeń zaplanowano trzy rejsy tygodniowo.

Przedstawiciele PLL LOT podkreślają, że nowy kierunek będzie atrakcją przede wszystkim dla turystów, którzy podczas polskiej zimy szukają ciepła i słońca. W listopadzie i grudniu temperatura na wyspie Cejlon nie spada poniżej 25 stopni.

>>>>>>>Zobacz też wideo: Likwidacja Lotniska Chopina? Minister Wild: „Nie może naruszać interesów CPK”

Zobacz wideo

Oprócz połączenia istotny jest też wymiar gospodarczy.

W inauguracyjnym rejsie wezmą udział przedstawiciele polskich władz, a w stolicy Sri Lanki, Kolombo odbędzie się forum gospodarcze, w którym obecni będą także przedstawiciele lankijskiego rządu. W czasie forum zaprezentują się polskie firmy, które wezmą udział w misji gospodarczej. Przedsiębiorcy liczą na nawiązanie bezpośrednich relacji biznesowych z Lankijczykami.

Sri Lanka, to siódme połączenie azjatyckie polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT latają także między innymi do Singapuru, Tokio i Seulu. W styczniu przyszłego roku przewoźnik zainauguruje regularne połączenia na lotnisko Daxing w Pekinie. To jeden z najmłodszych, największych i najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie.

Więcej o:
Komentarze (97)
PLL LOT inauguruje nową daleką trasę. Lot do Kolombo potrwa ponad 9 godzin
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 22 razy 14

  Pisowska megalomania, z tą flotą, którą mają nie są w stanie obsadzić już posiadanej siatki i ciągle łapią opóźnienia bądź wypadają rejsy. Wożenie powietrza do Colombo podniesie jedynie pisowską dumę.

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 13

  Chyba zapowiada sie wyspy wycieczek PiSowcow na koszt podatnika. Jak zmieni sie moda to kierunek sie zlikwiduje i zmieni na nowy kierunek wyznaczony przez czynniki rządowe.

 • stefan99999

  Oceniono 18 razy 12

  Ale po co? Czy ktoś w Locie robi badania na temat kierunków najchętniej wybieranych przez Polaków? Czy po prostu myślą sobie tak: Zrobimy połączenie na Sri Lankę, to ludzie z Polski zaczną tam latać. To sposób podobny do pomysłu z lotniskiem w Radomiu. Zbudujemy lotnisko to ludzie zaczną z niego latać. Nie chcą latać, to je rozbudujmy.

  Mieszkam w Krakowie. Jak chcę gdziekolwiek polecieć, to pierwsze sprawdzam połączenia Lufy. Cztery loty dziennie do Monachium, cztery do Frankfurtu. A stamtąd mogę dolecieć Lufą dokąd zechcę. Żaden LOT mi łaski nie robi, że lata z Warszawy do Colombo.

 • yeronimo

  Oceniono 16 razy 12

  Czy Lot juz oddal 517 mln pomocy publicznej jaka dostal za rzadow PO aby nie upasc po razycych zaniedbaniach i niegospodarnosci (raport NIK)?

 • czechy11

  Oceniono 18 razy 12

  Lot 9 godzin to w rozkładzie. Wliczając typowe lotowskie opóźnienia i dizdostwo bedzie 15 godzin z pisemkami Karnowskieo na pokładzie.

 • adam66-sz

  Oceniono 14 razy 12

  A jak tam z zapelnieniem?
  Bo po ostatnich wydarzeniach na wyspie to raczej z turystyką kiepsko....

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 11 razy 9

  za Rafał G. -
  Wolski patriota lata tylko Kuchciński Airlines i mieszka w Srebrna PiS Tower

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX