PIT 2020. Do kiedy trzeba rozliczyć podatki za 2019 rok? Jak złożyć zeznanie podatkowe?

Rozpczął się okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym. W tym roku wchodzą w życie pewne zmiany. Do kiedy trzeba rozliczyć podatki za 2019 rok? Jak złożyć zeznanie podatkowe?
Zobacz wideo

W tym roku rozliczenie podatkowe ma nieco inne zasady niż w latach poprzednich. Deklaracje podatkowe za 2019 rok będą rozpatrywane dopiero od połowy lutego. Wcześniej można osobiście złożyć dokumenty  w Urzędzie Skarbowym, ale dopiero od 15 lutego będą one procedowane. Oznacza to też, że najwcześniej dopiero od tej daty, będzie liczone 45 dni, jakie skarbówka ma na zwrot nadpłaty podatku

PIT 2020. Do kiedy złożyć deklaracje podatkowe?

Mimo przesunięcia terminów, w których rozpatrywane będą deklaracje podatkowe, nie zmieniły się terminy, do jakich należy je złożyć. Do końca stycznia pracodawcy musieli przekazać do urzędów PIT-11. Ten sam dokument muszą dostarczyć do końca lutego, ale swoim pracownikom. Z kolei na złożenie deklaracji podatkowych do urzędu podatnicy mają czas do 30 kwietna.

PIT 2020. Jak rozliczyć podatki?

Podatki można rozliczyć na odpowiednich formularzach, które następnie należy złożyć do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Można to zrobić także przez internet, w usłudze Twój e-PIT. W zeszłym roku dotyczyło to osób rozliczających się formularzami PIT-37 i PIT-38, w 2020 roku można w ten sposób rozliczyć również PIT-36 i PIT-28. Twój e-PIT cieszy się dużą popularnością, ze względu na prostotę tego rozwiązania. Wszystkie dane są już automatycznie uzupełnione, podatnik musi jedynie je potwierdzić. To możliwe będzie jednak dopiero od 15 lutego. 

Co jeszcze warto wiedzieć o deklaracjach podatkowych za 2019 rok?

Więcej o: