PIT 2020. Do kiedy trzeba rozliczyć PIT-28? Ostatnie dni na złożenie deklaracji podatkowej

Do kiedy trzeba rozliczyć PIT-28? Podatnicy rozliczający wynajem mieszkań, ryczałt lub zarobki ze spółek, gdzie byli wspólnikami mają ostatnie dni na złożenie deklaracji podatkowych.

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Deklaracje podatkowe można złożyć internetowo, przez portal Twój e-PIT, choć nie dotyczy to wszystkich osób. Większość podatników powinno zrobić to do końca kwietnia, po tym terminie skarbówka sama nas rozliczy. Nie dotyczy to jednak formularz PIT-28.

Zobacz wideo

Do kiedy i jak rozliczyć PIT-28?

PIT-28 to formularz na którym rozliczają się osoby, które wynajmują mieszkania oraz ci, którzy zdecydowali się na ryczałt. Prawo do takiego rozliczenia mają osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą bądź są wspólnikami w spółkach cywilnych lub jawnych. Ci podatnicy muszą rozliczyć się szybciej, niż inni. PIT-28 należy rozliczyć do 2 marca.

Można to zrobić przez portal Twój e-PIT. W przeciwieństwie do innych formularzy, ten nie zostanie zaakceptowany automatycznie. Trzeba to zrobić ręcznie przed upływem 2 marca. Ponadto funkcja ta nie jest dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ci podatnicy muszą udać się do urzędu skarbowego osobiście. Przez portal Twój e-PIT mogą rozliczyć się osoby, które uzyskały przychody m.in. z umowy najmu, dzierżawy czy innych o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych.

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o:
Komentarze (2)
PIT 2020. Do kiedy trzeba rozliczyć PIT-28? Ostatnie dni na złożenie deklaracji podatkowej
Zaloguj się
  • szyderca_i_kpiarz

    Oceniono 2 razy 2

    oto polska właśnie... różne pity w różnym czasie rozliczane... a świnie przy korycie już czekają i zacierają rączki, bo a nuż się ktoś spóźni albo pomyli... będzie można dojebać karę, nawiązkę i co tam jeszcze aby na premie było...

  • pb158

    0

    Dlaczego nie ma jeszcze oficjalnie w wersji elektronicznej PIT'u 36 i 36L PIS d o m brakuje pieniędzy, 3 mln przedsiębiorców nie może się rozliczyć od 15 lutego, a wcześniej wszyscy musieli zapłacić za grudzień nawet jak mieli zwroty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX