Rozliczenie PIT 2019. Trzy nowe ulgi podatkowe. Uwaga, bo tego urząd za nas nie wypełni

Podatnicy w tym roku po raz pierwszy mogą skorzystać między innymi z tzw. "ulgi dla młodych" i "ulgi termomodernizacyjnej". Jeżeli rozliczamy się przez internet tylko jedną z tych dwóch wyżej wymienionych ulg automatycznie wypełni za nas urząd. Jak nie stracić prawa do odliczenia podatku? Rozmawialiśmy o tym z Grzegorzem Grochowiną, ekspertem podatkowym z KPMG.

Termin składania zeznań podatkowych dla większości podatników mija 30 kwietnia. W tym roku w rozliczeniu za 2019 roku można skorzystać z nowych ulg. Ulga, która dotyczy największej liczby podatników, to zwolnienie z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Skorzystać z tego mogą jedynie osoby, których dochód nie jest wyższy niż 85 528 zł i są zatrudnione na podstawie umowy o pracę bądź zlecenie. W rozliczeniu PIT za 2019 rok skorzystać można także z ulgi termomodernizacyjnej. Ale dotyczy ona tylko osób, które wykonają remont domu jednorodzinnego. Od 2020 roku można również odliczyć darowiznę na cele edukacji zawodowej. Jak poprawnie wypełnić formularze podatkowe? Kiedy deklarację podatkową wypełni za nas urząd, a kiedy musi zrobić to sami? Posłuchaj rozmowy z Grzegorzem Grochowiną, ekspertem podatkowym KPMG.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (4)
Rozliczenie PIT 2019. Trzy nowe ulgi podatkowe. Uwaga, bo tego urząd za nas nie wypełni
Zaloguj się
 • bobislaw.borboje

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedy zas.rane MF udostępni wreszcie formularz pit36? Miał być już w czwartek i dalej nic.

 • six_a

  Oceniono 3 razy 3

  japierniczę, jak można przesunąć rozliczenie roczne na połowę lutego i nawet przy tym obsuwie nie wyrobić się z formularzami, czy wy w tym ministerstwie finansów jesteście wszyscy popie...ni?

 • myszoptak

  Oceniono 2 razy 2

  Dla PiSowców tylko te ulgi, zapewne.

 • ivrp

  Oceniono 1 raz 1

  e-pit to jakaś ściema, ściąga dane dotyczące rozliczeń z ub. r., a potem sam je odrzuca przy weryfikacji. Jak zwykle szumne zapowiedzi i na tym się kończy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX