IKEA znów rozsyła papierowe katalogi do klientów. Jest oświadczenie sklepu

IKEA w połowie roku zrezygnowała z wysyłania papierowych katalogów wszystkim w okolicy. Wszystko w trosce o środowisko. Fizyczna wersja katalogu dostępna była na zamówienie, ale wszystko można było obejrzeć w internecie. Teraz IKEA częściowo wróciła do starych praktyk.

IKEA stara się dbać o środowisko, o czym świadczy wiele ostatnich zmian w firmie. W Niemczech sieć skupuje używane meble, w ramach programu Zwiete Chance, czyli Druga Szansa. Firma realizuje też plan samowystarczalności, według którego ma produkować tyle energii, ile sama zużywa. Wprowadzono również wegańskie dania do oferty restauracyjnej. Ponadto w połowie roku IKEA poinformowała, że nie będzie wysyłała swoich katalogów w formie papierowej do klientów, którzy tego sobie nie zażyczyli. Katalog można było obejrzeć w wersji cyfrowej na stronie internetowej, gdzie możliwe było także zamówienie go i odebranie w salonach Kolportera. Papierową wersję można było również otrzymać po okazaniu karty członkowskiej w placówkach sieci. Teraz IKEA wróciła do tych praktyk. 

Zobacz wideo Drukowanie dokumentów jest istotnym elementem funkcjonowania nawet najmniejszych przedsiębiorstw. Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając urządzenie dla swojej organizacji? Sprawdziliśmy:

IKEA znów wysyła papierowy katalog do wszystkich

Jak podają Wirtualne Media, powrót do starych praktyk wiąże się z cyklem życia reklamy. Katalogi wnętrzarskie pozwalają wracać do nich nawet po kilku miesiącach od premiery. Dlatego firma znowu zdecydowała się na rozsyłanie katalogów, choć w ograniczonym nakładzie. Zamiast 5 mln, powstały 2 mln egzemplarzy nowego katalogu, którego motywem przewodnim jest Sen. 

Obecnie IKEA testuje różne rozwiązania dotyczące dostarczania katalogu na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów. W Polsce katalog IKEA 2020 w wersji papierowej był dostępny na zamówienie, a na rynku warszawskim w dystrybucji bezpośrednio do domów klientów od 10 do 24 lutego tego roku. Nie może być więc mowy o powrocie formy drukowanej, bo jak do tej pory nie zrezygnowaliśmy z niej w Polsce. Przyszłoroczny katalog IKEA, jak zwykle trafi na rynek polski na przełomie sierpnia i września i podobnie jak w tym roku zarówno w wersji drukowanej, jak i online

- informuje IKEA w komunikacie. 

Więcej o: