IKEA znów rozsyła papierowe katalogi do klientów. Jest oświadczenie sklepu

IKEA w połowie roku zrezygnowała z wysyłania papierowych katalogów wszystkim w okolicy. Wszystko w trosce o środowisko. Fizyczna wersja katalogu dostępna była na zamówienie, ale wszystko można było obejrzeć w internecie. Teraz IKEA częściowo wróciła do starych praktyk.

IKEA stara się dbać o środowisko, o czym świadczy wiele ostatnich zmian w firmie. W Niemczech sieć skupuje używane meble, w ramach programu Zwiete Chance, czyli Druga Szansa. Firma realizuje też plan samowystarczalności, według którego ma produkować tyle energii, ile sama zużywa. Wprowadzono również wegańskie dania do oferty restauracyjnej. Ponadto w połowie roku IKEA poinformowała, że nie będzie wysyłała swoich katalogów w formie papierowej do klientów, którzy tego sobie nie zażyczyli. Katalog można było obejrzeć w wersji cyfrowej na stronie internetowej, gdzie możliwe było także zamówienie go i odebranie w salonach Kolportera. Papierową wersję można było również otrzymać po okazaniu karty członkowskiej w placówkach sieci. Teraz IKEA wróciła do tych praktyk. 

Zobacz wideo Drukowanie dokumentów jest istotnym elementem funkcjonowania nawet najmniejszych przedsiębiorstw. Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając urządzenie dla swojej organizacji? Sprawdziliśmy:

IKEA znów wysyła papierowy katalog do wszystkich

Jak podają Wirtualne Media, powrót do starych praktyk wiąże się z cyklem życia reklamy. Katalogi wnętrzarskie pozwalają wracać do nich nawet po kilku miesiącach od premiery. Dlatego firma znowu zdecydowała się na rozsyłanie katalogów, choć w ograniczonym nakładzie. Zamiast 5 mln, powstały 2 mln egzemplarzy nowego katalogu, którego motywem przewodnim jest Sen. 

Obecnie IKEA testuje różne rozwiązania dotyczące dostarczania katalogu na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów. W Polsce katalog IKEA 2020 w wersji papierowej był dostępny na zamówienie, a na rynku warszawskim w dystrybucji bezpośrednio do domów klientów od 10 do 24 lutego tego roku. Nie może być więc mowy o powrocie formy drukowanej, bo jak do tej pory nie zrezygnowaliśmy z niej w Polsce. Przyszłoroczny katalog IKEA, jak zwykle trafi na rynek polski na przełomie sierpnia i września i podobnie jak w tym roku zarówno w wersji drukowanej, jak i online

- informuje IKEA w komunikacie. 

Więcej o:
Komentarze (21)
IKEA znów rozsyła papierowe katalogi do klientów. Jest oświadczenie sklepu
Zaloguj się
 • elak2013

  Oceniono 6 razy 2

  Ja się bardzo cieszę z papierowych katalogów Ikea. Często do nich zaglądam, szukam inspiracji. Mało tego, zbieram wszystkie, bo nie umiem się z nimi rozstać!

 • prinsik

  Oceniono 2 razy 2

  "Zwiete Chance"
  Tępacy czy nie potraficie sprawdzić w słowniku?

 • lia.13

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, czyli wynika z tego, że nie było kolejki klientów po katalogi. I dobrze. Może w przyszłym roku wyprodukują milion zamiast dwóch ;)

 • wpm1

  Oceniono 6 razy 2

  "IKEA znów rozsyła papierowe katalogi do klientów", super, niektórzy będą mogli powiedzieć o sobie - przeczytałem (przejrzałem) jedną książkę w tym roku...

 • europeanian

  Oceniono 1 raz 1

  IKEO, wszyscy już mamy laptopy, tablety, smartfony, ofertę możemy sobie przejrzeć w każdej chwili z urządzenia noszonego zawsze w kieszeni, spadaj z tymi katalogami.

 • snook70

  Oceniono 3 razy 1

  IKEA ma tyle wspólnego z ekologią co ja z lotami na księżyc. Wystarczy zobaczyć z czego robią swoje produkty i gdzie.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 5 razy 1

  Cóż, jeżeli zadaniem firmy jest zarabiać, to będzie zarabiać. Oczekiwać moralności po abstrakcyjnym tworze jest bez sensu, bo od tego jest państwo, żeby narzucać rozwiązania. Bez systemowych zmian nic się nie zmieni.

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  i bardzo dobrze

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 8 razy 0

  wole kupić używane na pare stówek niż ten bafziw z papieru za pare tysięcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX