PIT 2020. Zmiany w terminach. Do kiedy trzeba składać zeznania podatkowe?

W związku z nadzwyczajną sytuacją, która panuje obecnie w kraju rząd zdecydował się przedłużyć termin składania deklaracji PIT. Większość podatników będzie miało czas na zrobienie tego do 31 maja.

Zgodnie z klasycznymi przepisami większość podatników ma czas na złożenie deklaracji PIT od 15 lutego do 30 kwietnia. Terminy te dotyczą formularzy PIT-36 oraz PIT-37. Osoby, które nie zdążą tego zrobić nie muszą się jednak obawiać sanki, gdyż fiskus zrobi to za nich bez odliczania ulg

Zobacz wideo PIT 2020. W tym roku są trzy nowe ulgi. Sprawdzamy z doradcą podatkowym, jak je rozliczyć

PIT 2020. Nowe terminy składania zeznań podatkowych

Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował przy okazji zatwierdzenia zmian w tzw. "tarczy antykryzysowej", że deklaracje PIT za 2019 rok będzie można składać o miesiąc dłużej, czyli do końca maja. Wydłużenie terminu może być spowodowane fakt, że obecnie zeznania podatkowe można składać jedynie za pomocą usługi "Twój e-PIT", gdyż instytucje państwowe, w tym poszczególne urzędy skarbowe zawiesiły swoją działalność. Przypominamy, że wcześniejsze złożenie zeznania podatkowe wpływa na termin zwrotu nadpłaty podatku. Ponadto, rozliczając się przez internet fiskus ma nie 90, a 45 dni na rozliczenie się z podatnikiem.  

Ponadto, o trzy miesiąc przesunięty został termin płatności zaliczek firm, które zatrudniają pracowników i rozliczają się poprzez formularz PIT-4. Środki za marzec, kwiecień oraz maj będą mogły zostać uiszczone do 20 lipca. Ministerstwo Finansów wsłuchało się również w apele przedsiębiorców i przedłużyło termin składania deklaracji CIT i zapłaty podatku za 2019 roku do 31 maja br. 

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o:
Komentarze (7)
PIT 2020. Zmiany w terminach. Do kiedy trzeba składać zeznania podatkowe?
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 12 razy 12

  Ale dlaczego aż do 31 maja? Przecież 10 maja żadnej epidemii już nie będzie!

 • radon13

  Oceniono 2 razy 2

  Nic nie rozumiem. Trzeba bardzo uważać bo do tej pory bylo tak że jak ktos nie złożyl PIT-u 37 mu rozliczyli automatycznie bez ulg , a to bardzo niekorzystne. Czy przesunęli termin tego rozliczenia ?

 • zszymek

  Oceniono 2 razy 2

  "...obecnie zeznania podatkowe można składać jedynie za pomocą usługi "Twój e-PIT", ..." - czyżby? A przez e-Deklaracje PIT nie można?
  "Ponadto, o trzy miesiąc przesunięty został termin płatności zaliczek firm, które zatrudniają pracowników i rozliczają się poprzez formularz PIT-4. Środki za marzec, kwiecień oraz maj będą mogły zostać uiszczone do 20 lipca." - to o miesiąc, czy o 3?

 • kolo125

  Oceniono 1 raz 1

  PIT 2020 będzie do wykonania dopiero do końca kwietnia 2021 roku !! NIE MIESZAJCIE LUDZIOM W GŁOWACH !

 • hour58

  0

  A co z CIT-8?

 • tesia44

  0

  z tego, co wiem PIT-36 nie jest rozliczany przez USy. Trzeba samemu przez e-deklaracje. Nie za dużo błędów [literówki litościwie pomijam] w jednym tekście?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX