Elon Musk wkrótce może być trzecim najbogatszym człowiekiem świata. W jeden dzień zarobił 15 mld dol.

Elon Musk jest coraz bliżej trzeciego miejsca w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie, które aktualnie zajmuje Mark Zuckerberg. Obecnie dzielą ich "tylko" cztery miliardy dolarów.

Zwieńczeniem świetnego roku dla Tesli będzie wejście 21 grudnia akcji firmy w skład jednego z trzech głównych indeksów amerykańskiej giełdy S&P500, w którym notowanych jest 500 największych amerykańskich spółek. Opublikowana w poniedziałek informacja miała spory wpływ na wzrost wartości firmy, a w konsekwencji majątek Muska, który wkrótce może stać się trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie.

Zobacz wideo Falcon Heavy. Kolejny sukces rakiety Elona Muska

Tesla mocno w górę po wczorajszej informacji 

Akcje Tesli po ogłoszeniu o włączeniu jej w skład S&P500 poszły w górę o 13 proc. i osiągnęły wartość 461,92 dol, Po raz ostatni tak drogie były w czasie wrześniowego szczytu. Wtedy były wyceniane na ponad 490 dol. Wystrzał akcji Tesli został skorygowany podczas wtorkowej sesji i obecnie ich kurs wynosi około 437 dol.

Tesla na giełdzieTesla na giełdzie stooq.pl

Wzrost akcji firmy miał bezpośredni wpływ na majątek Muska. W poniedziałek 17 listopada zarobił on 15 mld dol., obecnie jego majątek nieznacznie zmalał na skutek wyżej wspomnianej korekty. 

Elon Musk Musk rekrutuje do fabryki Tesli niedaleko polskiej granicy. Wiemy, ile można zarobić

Elon Musk coraz bliżej Zuckerberga w rankingu najbogatszych ludzi świata

Dzięki ostatnim sukcesom właściciel Tesli oraz SpaceX znacznie przybliżył się do znajdującego się na trzecim miejscu w rankingu najbogatszych ludzi świata Marka Zuckerberga. Według indeksu miliarderów Bloomberga majątek Elona Muska szacowany jest na 102 mld dol, natomiast założyciel Facebooka posiada 106 mld dol. Warto jednak zauważyć, że Musk od dłuższego czasu odrabia straty do Zuckerberga. W obecnym roku zyskał 74 mld dol., natomiast Zuckerberg "zaledwie" 27 mld dol. 

Elon Musk Bloomberg: Tesla inwigilowana przez rosyjskiego hakera od środka

Musk znajdował się już na podium w tym zestawieniu, kiedy to jego majątek był szacowany na 115 mld dol. Na dwóch pierwszych pozycjach niezmiennie znajdują się Bill Gates (129 mld dol.) oraz Jeff Bezos. Właściciel Amazona posiada w tym momencie majątek wyceniany na 184 mld dol. 

Więcej o: