Do kiedy zamknięte będą hotele? W tym roku na urlop już nie pojedziemy. Minister zdradził wstępny termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że hotele, pensjonaty i kwatery mają pozostać zamknięte do 17 stycznia. Szef resortu zdrowia wyjaśnił powody tej decyzji rządu.

Podczas sobotniej (21 listopada) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił dalszy plan rządu w walce z pandemią koronawirusa. Zgodnie z nim hotele będą zamknięte co najmniej do 27 grudnia, ferie zimowe zostaną skumulowane w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia. 

Zobacz wideo Niemal połowa testów na COVID-19 z wynikiem pozytywnym. „Zupełnie mnie to nie dziwi”

Adam Niedzielski zdradził, że hotele będą zamknięte do 17 stycznia 

W rozmowie z RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski poruszył temat przedstawionych rozwiązań - Chcemy żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je tak naprawdę wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, czy izolacji, którą sami sobie narzuciliśmy. W tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca świąt - wyjaśnił szef resortu. 

Dopytywany zdradził także, że co najmniej do 17 stycznia zamknięte będą hotele i pensjonaty - Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, dużo interakcji, przebywają w hotelach i nagle dokonujemy jakiegoś wysiłku, który tak po prostu marnujemy - wytłumaczył Niedzielski. 

Obostrzenia w branży hotelarskiej. Od kiedy? Na czym polegają?

Rząd zdecydował się wprowadzić poważne obostrzenia w branży hotelarskiej do 7 listopada. Początkowo miały one obowiązywać do 29 listopada, ale z racji nieopanowania sytuacji epidemicznej zdecydowano się je przedłużyć o miesiąc. 

Zgodnie z obostrzeniami placówki hotelowe w kraju mogą przyjmować tylko osoby przebywające w podróży służbowej. Z ich usług korzystać mogą także medycy, pacjenci oraz sportowcy podczas zgrupowań.

Więcej o: