Kursy walut 08.12. Złoty stabilny względem euro i funta. Dolar wciąż traci, [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 8 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,47 zł, zaś dolar 3,69 zł. Za jednego franka szwajcarskiego należy zapłacić 4,14 zł, natomiast za funta szterlinga 4,93 zł.

W poniedziałek 7 grudnia Narodowy Bank Polski opublikował zaktualizowaną listę średnich kursów walut. Następna aktualizacja ich wartości zostanie podana dzisiaj, we wtorek 8 grudnia na stronie internetowej NBP pomiędzy godzinami 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo Skąd Unia bierze pieniądze i kto dorzuca najwięcej? Spór o budżet UE to ryzyko utraty miliardów euro

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 07.12.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 08.12.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Od kilku tygodni obserwujemy stabilizację na rynku walutowym i wtorkowy poranek jest tego potwierdzeniem. Złoty utrzymuje się na stabilnym poziomie względem euro oraz franka szwajcarskiego, które w tym momencie są wyceniane na 4,47 zł oraz 4,14 zł. Obie waluty kosztują mniej więcej tyle samo od początku października. Po raz kolejny spadki zalicza dolar, za którego trzeba zapłacić 3,69 zł. Jeśli w najbliższych dniach dolar utrzyma trend spadkowy, waluta amerykańska dojdzie do najniższych poziomów wartości w obecnym roku. Wzrosty rzędu 0,50 proc. wartości zalicza natomiast funt szterling, za którego trzeba zapłacić 4,93 zł. 

Daniel Obajtek, prezes PKN OrlenPiotr Kuczyński: Orlen zyskuje machinę propagandową

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek, 8 grudnia 2020 r., przygotowane przez analityków Macronext dla ISB News.

  • 11:00: Strefa euro - Produkt Krajowy Brutto fin. III kw.  (konsensus r/r: -4,4 proc.; poprzednio: -14,8 proc.)
  • 11:00: Niemcy - Indeks instytutu ZEW, grudzień  
  • 14:30: USA - Jednostkowe koszty pracy fin. III kw.
  • 14:30: USA -  Wydajność pracy fin. III kw.

Mateusz Morawiecki i Viktor OrbanRezygnacja z weta w zamian za miliardy na klimat? Polska i Węgry mogą pójść na takie ustępstwo

Więcej o: