Lidl także będzie sprzedawał testy na koronawirusa. Jakie? "Analizujemy różne możliwości"

Lidl poinformował, że wprowadzi do sprzedaży testy na koronawirusa. Wcześniej na taki ruch zdecydowała się Biedronka. Na razie nie wiadomo, jaki rodzaj testów będzie dostępny w niemieckiej sieci.

Lidl jeszcze parę dni temu informował naszą redakcję, że nie ma w planach wprowadzenia testów na koronawirusa do polskich sklepów, jak zrobił to w Niemczech. Na taki ruch zdecydowała się Biedronka, która w piątkowy poranek poinformowała, że od poniedziałku 15 marca będzie sprzedawała w swoich sklepach testy serologiczne na obecność przeciwciał COVID-19. 

Zobacz wideo Dlaczego szczepi się również osoby, które przechorowały wirusa?

Lidl będzie sprzedawał testy na COVID-19

Jak przekazało biuro prasowe redakcji Next.gazeta.pl, Lidl zmienił decyzję i wprowadzi jednak do sprzedaży testy na koronawirusa. 

(...) wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl

 - poinformowano. Sieć przekazała, że wciąż analizuje różne możliwości dotyczące tego, jakie testy na koronawirusa będzie sprzedawać. Money.pl informuje, że Lidl rozważa wprowadzenie testów serologicznych wykrywających przeciwciała, ale też tych, które wykrywają obecność COVID-19 jeszcze w trakcie trwania choroby. 

Problemy z zaświadczeniem o szczepieniuZaświadczenie o szczepieniu tylko po polsku. Pacjenci muszą płacić tłumaczom

Z informacji branżowego portalu nowafarmacja.pl wynika jednak, że do wykonania testu na obecność koronawirusa potrzebne są warunki laboratoryjne. O to, jakie testy mogą być sprzedawane w polskich sklepach, zapytaliśmy Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Gdy dostaniemy odpowiedź, zaktualizujemy o nią artykuł. O doprecyzowanie swoich informacji zwróciliśmy się także do Lidla. 

Testy na koronawirusa z Biedronki

Biedronka będzie sprzedawała testy Primacovid. Ich cena to 44,99 zł za sztukę. To tzw. test serologiczny, który pozwoli wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Matylda Kłudkowska, wiceprezeska Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, wytłumaczyła na łamach naszego portalu, jaka jest charakterystyka tych testów i czemu nie pozwalają wykryć infekcji na wczesnym jej etapie. Dodała również, iż obawia się, że testy te będą dawały złudne poczucie bezpieczeństwa. 

Od soboty rano (6.03.2021) w Niemczech rozpoczęto na szeroką skalę sprzedaż domowych testów na koronawirusa. W dyskoncie Aldi były one dostępne bezpośrednio przy kasie.Lidl, Aldi i nie tylko. Niemcy rzucili się do sklepów po domowe testy na koronawirusa

Więcej o: