CBA: By造 prezes PKP zatrzymany. Chodzi o umowy i przygotowania do 安iatowych Dni M這dzie篡

By造 prezes i kilku by造ch pracownik闚 PKP S.A. mia這, zdaniem CBA, za這篡 sp馧k i przyj望 od kolejowego giganta zlecenia o znacznej warto軼i. Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzi, 瞠 zlecone zadania mo積a by這 zrealizowa si豉mi pracownik闚 kolei.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniach pięciu byłych pracowników PKP S.A. Powodem interwencji agentów CBA jest umowa opiewająca na 650 tys. zł, której przedmiotem były działania na realizację profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Według śledczych umowa zawarta w roku 2016 była zbędna, bo spółka mogła samodzielnie wykonać zlecone na zewnątrz zadania w ramach utworzonego Biura Komunikacji i Marketingu. Tymczasem powierzyła realizację zadań firmie utworzonej przez byłych pracowników.

W ramach umów agencja zobowiązała się między innymi do bieżącego doradztwa związanego z funkcjonowaniem spółki, w tym również związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, wykonania serwisu internetowego integrującego informacje o kolei na Światowe Dni Młodzieży oraz doradztwa kryzysowego.

CBA - zdjęcie ilustracyjnePrzestępcy podszywają pod CBA. Pytają o oszczędności, a potem kradną

Zobacz wideo Zandberg: Nie chciałbym, żebyśmy nagle usłyszeli od naszych partnerów w Europie, że dziękują nam za współpracę

CBA uderza w byłych pracowników PKP 

- W związku z tą sprawą funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali w Warszawie i Krakowie pięć osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się trzej byli pracownicy PKP S.A. zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych, w tym były Prezes Zarządu, były Członek Zarządu oraz była Dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu. Zatrzymano także dwóch byłych wspólników agencji PR (wcześniej zatrudnionych w PKP S.A.) - czytamy w komunikacie CBA

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Tam usłyszeli zarzuty związane z niegospodarnością i wyrządzeniem szkody w mieniu PKP S.A.

PKP zaangażowana w Światowe Dni Młodzieży

Grupa PKP była oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele Grupy PKP oraz Archidiecezji Krakowskiej podpisali umowę o współpracy w 2016 roku. 

Podczas działań związanych z ich organizacją w pociągach PKP zapewniono 580 tys. miejsc dla pasażerów - zmieniono rozkład niektórych połączeń i utworzono nowe. Do obsługi wydarzenia wyznaczono 350 pociągów. 

Sondaż. Ponad 40 proc. Polaków nie chce, aby podczas pandemii były otwarte kościołyObostrzenia na Wielkanoc. Niedzielski był pytany o zamykanie kościołów

Wi璚ej o: