Luzowanie obostrzeń przesądzone. "W tym tygodniu pokażemy plan na maj. Mamy protokoły bezpieczeństwa"

Czy rząd zdecyduje się na odmrożenie całej gospodarki w jednym momencie, czy poszczególne branże będą musiały wstrzymać działalność dłużej? Jedno jest pewne - obostrzenia wprowadzone z uwagi na epidemię COVID-19 mają być stopniowo znoszone. Wkrótce dowiemy się szczegółów.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk zdradziła w rozmowie z "Super Expressem", że rząd będzie łagodził restrykcje obowiązujące z powodu epidemii COVID-19. Szczegóły mamy poznać jeszcze przed długim weekendem. - W tym tygodniu pokażemy plan na maj - zapewniła przedstawicielka rządu.

Zobacz wideo Szczepienia w zakładach pracy. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Kogo rozmrozi rząd? "Mamy protokoły bezpieczeństwa"

Zastępczyni Jarosława Gowina zapewniła, że rozluźnianie obostrzeń będzie następowało według określonego scenariusza. - Mamy też uzgodnione protokoły bezpieczeństwa dla poszczególnych branż, gdyby okazało się, że w najbliższym czasie zostały ogłoszone kolejne etapy luzowania gospodarki  - zapewniła Semeniuk.

Dodała też, że rząd jest przygotowany zarówno na wariant ogólnokrajowy, jak i na regionalizację obostrzeń. 

Olga Semeniuk w 'Studiu Biznes'Partia Ziobry z wątpliwościami ws. OFE. Semeniuk: Polityka, nie merytoryka

Majówka jeszcze pod znakiem restrykcji

Wcześniej Olga Semeniuk zapowiedziała, że rozmrożenie gospodarki, w szczególności branży hotelarskiej, nie nastąpi przed majówką. - Cały czas funkcjonujemy i żyjemy w trybie awaryjnym. Dziś lepiej zakładać wariant gorszy, w którym hotele nie będą otwarte - stwierdziła, goszcząc w programie "Studio Biznes". - Chcemy otworzyć wszystkie branże równoległe - dodała.

Przedstawicielka resortu rozwoju wyraziła też nadzieję, że w maju wesela będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu. - Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń, to również wesela będą się włączać - stwierdziła wiceminstra.

Fryzjerzy i kosmetyczki mogą już pracować. Ale nie wszędzie

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w minioną środę, że 26 kwietnia otworzą się salony fryzjerskie i kosmetyczne, które zostały zamknięte 27 marca. Zakłady tego typu mogą jednak działać w 11 województwach.  Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, restauracje, hotele, siłownie, pozostają zamknięte na terenie całego kraju. 

Hotele mają plan, jak obejść obostrzenia rząduMajówka w cieniu obostrzeń. Hotele oferują wizytę fizjoterapeuty i masaże

Więcej o: