GIS ostrzega przed kiełbasą. "Mieszanina wody i płynu chłodzącego"

GIS poinformował o wycofaniu partii kiełbas marki Bratmaxe. Powodem jest możliwy kontakt żywności z mieszaniną wody i płynu chłodzącego, do którego mogło dojść w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek, że wycofaniu podlega partia kiełbasek marki Bratmaxe - 5 sztuk, 313 g. o dacie minimalnej trwałości 07.07.2021. Chodzi dokładnie o partię, której producentem jest firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht (Niemcy), a dystrybutorem sieć Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno.

Zobacz wideo Majcher: Marnowane jedzenie jako kraj byłoby na trzecim miejscu pod względem emisji gazów cieplarnianych

Komunikat GIS. Wycofano kiełbaski firmy Bratmaxe, których dystrybutorem jest sieć Auchan 

GIS przekazał, że to niemiecka firma poinformowała odbiorcę w Polsce, że istnieje konieczność wycofania partii produktu wskazanej w komunikacie. Powodem jest możliwy kontakt kiełbasek z mieszaniną wody i płynu chłodzącego, do którego mogło dość podczas awarii w zakładzie produkcyjnym.

Firma Auchan POLSKA Sp. z o.o. podjęła już działania, których celem jest wycofanie ze sprzedaży i utylizacja towaru oraz poinformowanie klientów o wycofaniu produktu. Dodatkowe informacje będą wywieszane również w sklepach.

GIS dodaje również, że głównym powodem wycofania kiełbasek są możliwe zmiany organoleptyczne produktu, które przejawiają się gorzkim smakiem. Nie ma danych, które pozwalają ocenić, czy ze spożyciem produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Biedronka. GIS wycofuje parówki znanej firmy. Wykryto bakterię (zdjęcie ilustracyjne) Biedronka. GIS wycofuje parówki znanej firmy. Wykryto bakterię

Więcej o: