50 kin sieci Helios zaprasza widzów od 21 maja. Seanse już dziesięć minut po północy

Rząd zaskoczył branżę kinową i dość nieoczekiwanie przyspieszył odmrożenie kin. Dla widzów to dobra wiadomość. Sieć kin Helios stanęła na wysokości zadania i na przyjęcie widzów będzie gotowa już 10 minut po północy 21 maja. Już od następnego piątku będzie więc można cieszyć się rozrywką - przy zachowaniu ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Premier Mateusz Morawiecki w środę ogłosił szybsze znoszenie restrykcji. Kina, teatry i filharmonie będą mogły wznowić działalność 21 maja. Branża została zaskoczona nagłą zmianą, jednak część kin stanęła na wysokości zadania i uruchomi się pomimo konieczności szybkiego tempa przygotowań. 

50 kin sieci Helios zostanie otwartych w piątek, 21 maja br. dziesięć minut po północy. Zarząd sieci podjął decyzję o przyspieszeniu ponownego uruchomienia swoich obiektów w całej Polsce zgodnie z nowym terminem zniesienia zakazu działalności kin podanym przez rząd.

"Cała załoga Heliosa od dawna czekała na powrót do działania i wyświetlania filmów, podobnie jak polscy kinomani - dzięki mobilizacji zespołu będziemy mogli uruchomić kina tydzień wcześniej" - czytamy w komunikacie Agory, do której należy sieć

Zobacz wideo Maciej Stuhr komentuje zamieszanie wokół łódzkiej filmówki: Mnie nie spotkało w szkole nic złego, ale byłem na innej pozycji [Popkultura Extra]

Kina Helios zapraszają. Seanse już po północy

Multipleksy Heliosa będą gotowe na przyjęcie widzów i zaproponują im atrakcyjny repertuar złożony z polskich i zagranicznych filmów. Bilety będą dostępne pod tym adresem.

Szybki powrót do działalności możliwy był dzięki zespołowi, który prowadził intensywne przygotowania do otwarcia zaplanowanego pierwotnie na 29 maja. Cały czas utrzymując w gotowości sprzęt kinowy, rekrutując współpracowników i prowadząc rozmowy z dystrybutorami filmowymi.

Już wkrótce sieć rozpocznie szerokie działania promocyjne związane z ponownym otwarciem, dzięki której widzowie spragnieni kinowych doznań będą mogli poznać szczegóły repertuaru. 

W kinach Helios będą obowiązywały ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Konieczne będzie noszenie maseczki i dezynfekcja, a na sali może być zajęte maksymalnie 50 procent miejsc. 

Więcej o: