Boże Ciało 2021. Czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

Dziś obchodzimy Boże Ciało. Święto kościelne zapoczątkowało długi weekend czerwcowy. Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 3 czerwca. Jest to święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Katolicy obchodzą je jako święto nakazane, co nakłada na nich obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Wielu z nich wybiera się również na uroczyste procesje.

Zakupy, zdjęcie ilustracyjneZakaz handlu w niedziele coraz większą fikcją. Sieci znalazły sposób

Boże Ciało. Czy sklepy są otwarte?

Boże Ciało rozpoczyna tegoroczny długi weekend czerwcowy. Wiele osób zastanawia się, czy będzie można dziś zrobić zakupy, w jakich sklepach i w jakich godzinach.

Duże markety spożywcze typu Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland, a także galerie handlowe są dziś nieczynne. Wynika to z faktu, że Boże Ciało jest jednym z dni wolnych od handlu. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, zamknięte będą więc nie tylko sklepy, ale też urzędy, szkoły, punkty usługowe itp.

Orlen i Ruch ułatwią obchodzenie handlu w niedzielę. 'Solidarność' chce zmian w ustawie. 'Nie odpuścimy' (zdjęcie ilustracyjne)Orlen i Ruch ułatwią obchodzenie handlu w niedzielę. "S": Nie odpuścimy!

Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy?

Chociaż Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to jednak czwartek nie jest całkowicie pozbawiony handlu. Zakupy w Boże Ciało zrobimy w sklepie na stacji benzynowej w normalnych godzinach.

Pomimo zakazu handlu, sklepy mogą być otwarte, jeśli za ladą stanie właściciel lub franczyzobiorca. To oznacza, że zakupy możemy zrobić w Żabce. Warto wcześniej upewnić się, czy najbliższy sklep tej sieci na pewno jest otwarty i w jakich godzinach można zrobić w nim zakupy. W Boże Ciało, sklepy Żabka mogą skrócić godziny pracy.

Ponadto w Boże Ciało mogą otworzyć się restauracje, kawiarnie, lodziarnie, czyli cała branża gastronomiczna, ale także kwiaciarnie czy wspomniane stacje benzynowe. Zakupy zrobimy dziś również w małych 

Więcej o: