Boże Ciało 2021. Czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

Dziś obchodzimy Boże Ciało. Święto kościelne zapoczątkowało długi weekend czerwcowy. Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?
Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 3 czerwca. Jest to święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Katolicy obchodzą je jako święto nakazane, co nakłada na nich obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Wielu z nich wybiera się również na uroczyste procesje.

Boże Ciało. Czy sklepy są otwarte?

Boże Ciało rozpoczyna tegoroczny długi weekend czerwcowy. Wiele osób zastanawia się, czy będzie można dziś zrobić zakupy, w jakich sklepach i w jakich godzinach.

Duże markety spożywcze typu Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland, a także galerie handlowe są dziś nieczynne. Wynika to z faktu, że Boże Ciało jest jednym z dni wolnych od handlu. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, zamknięte będą więc nie tylko sklepy, ale też urzędy, szkoły, punkty usługowe itp.

Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy?

Chociaż Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to jednak czwartek nie jest całkowicie pozbawiony handlu. Zakupy w Boże Ciało zrobimy w sklepie na stacji benzynowej w normalnych godzinach.

Pomimo zakazu handlu, sklepy mogą być otwarte, jeśli za ladą stanie właściciel lub franczyzobiorca. To oznacza, że zakupy możemy zrobić w Żabce. Warto wcześniej upewnić się, czy najbliższy sklep tej sieci na pewno jest otwarty i w jakich godzinach można zrobić w nim zakupy. W Boże Ciało, sklepy Żabka mogą skrócić godziny pracy.

Ponadto w Boże Ciało mogą otworzyć się restauracje, kawiarnie, lodziarnie, czyli cała branża gastronomiczna, ale także kwiaciarnie czy wspomniane stacje benzynowe. Zakupy zrobimy dziś również w małych 

Więcej o: