Allegro inwestuje 4 mld zł w czeskiego giganta handlu w internecie. "Lepszy wybór dla kupujących"

- Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie. Tak o przejęciu czeskiej grupy Mall mówi prezes Allegro François Nuyts.
Zobacz wideo Marcin Kowalczyk gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (5.11)

Allegro informuje o przejęciu Mall Group a.s., jedną z największych platform e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Transakcja obejmuje też platformę logistyczną WE|DO. Decyzja giganta oznacza ekspansję na kilku rynkach: w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Kwota transakcji to 881 mln euro, czyli ok. 4 mld zł. 

Więcej informacji ze świata biznesu na stronie głównej Gazeta.pl

Allegro przejmuje Mall. Czeski gigant obecny również w Polsce

Grupa MALL jest ważną firmą e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej portfolio łączy cztery główne obszary: tradycyjny e-commerce (MALL, CZC.cz i Vivantis) oraz usługi finansowe dla zakupów internetowych MALL Pay. Grupa MALL zatrudnia ponad cztery tysiące pracowników i działa w dziewięciu krajach oferując swoje usługi 130 milionom mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej.

W 2020 roku dostarczyła swoim klientom ponad 14 milionów zamówień. Wizją i celem Grupy Mall jest bycie miejscem pierwszego wyboru dla kupujących online. 

Prezes Allegro:  Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór

 "Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie" - wyjaśnia François Nuyts, prezes Allegro. "Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 bln PLN obejmującym ponad 70 mln konsumentów" - dodał. 

"Zarówno my, jak i Allegro jesteśmy liderami rynku Europy Środkowo-Wschodniej, którzy wywodzą się z tego regionu i którzy lepiej niż ktokolwiek inny rozumieją potrzeby lokalnych konsumentów" - stwierdził z kolei Jan Hanuš, prezes Grupy Mall.

Allegro: Rozbudowa platformy pozwoli stworzyć najlepszą ofertę dla klientów i sprzedawców

Wynikiem przeprowadzenia transakcji będzie niemal podwojenie całkowitego rynku grupy w krajach o bardzo atrakcyjnych wskaźnikach gospodarczych i wysokim potencjale wzrostu. Planowane połączenie umożliwi również sprawne pozyskiwanie sprzedawców międzynarodowych oraz pomoże wszystkim dotrzeć do nowych klientów.

Wspólna platforma będzie mogła zwiększać marżę i pozyskiwać dodatkowe źródła przychodów, wspierając tym samym dalszy rozwój połączonej grupy. Rozbudowa platformy pozwoli Allegro stworzyć najlepszą ofertę dla klientów i sprzedawców, rozpędzając koło zamachowe e-commerce w Polsce z myślą o rozwoju w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy w komunikacie wydanym przez Allegro. 

Więcej o: