TV Trwam z materiałem o inflacji. Użytkownicy Twittera kpią. "Rydzyk czeka na przelew"

TV Trwam zapowiedziało na Twitterze program gospodarczy, w którym zostanie poruszony temat rosnącej inflacji. Użytkownicy Twittera wykorzystali okazję, by wykpić zarówno ojca Tadeusza Rydzyka, jak i polskie władze.

Na Twitterze TV Trwam pojawiła się zapowiedź wtorkowego programu "Prosto o Gospodarce". Tematem kolejnego odcinka będzie inflacja

Drogo? Czy będzie jeszcze drożej?! Inflacja rośnie praktycznie z miesiąca na miesiąc! W optymistycznej wersji inflacja na poziomie 7 proc. zostanie z nami przez dwa lata. W pesymistycznej - w przyszłym roku inflacja może być nawet dwucyfrowa!

- zapowiada telewizja Tadeusz Rydzyka. 

Zobacz wideo Wizerunek to podstawa w biznesie. Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe?

TV Trwam o inflacji, a na Twitterze kpią. 

Krótka zapowiedź zwiastuje materiał odzwierciedlający rzeczywistość. Użytkownicy nie omieszkali nawiązać tutaj do przekazu telewizji publicznej, która tematu inflacji długo nie poruszała. 

Ten moment, kiedy TV Trwam, jest bardziej obiektywna, niż telewizja żartobliwie zwana publiczną.

 - pisze użytkownik dzienny82.

Wielu użytkowników wykpiwało też powiązania TV Trwam z rządem. Przypuszczali, że publikacja materiału nieprzychylnego władzy w stacji, która władze PiS wspiera, może być związana ze wstrzymaniem dotacji. 

Pewnie Ojciec Inkasent, chciał PiSowcom o terminie płatności przypomnieć i zamiast SMS-a z ponagleniem, takie coś im puścił... Jak zniknie, to będzie znaczyło, że przelew dotarł...

- kpi JogiBeru. 

Z waszego na nasze "Rydzyk czeka na przelew"

- wtóruje mu Justysi46819283.

WP.pl zwraca uwagę, że użytkownicy Twittera nawiązują do domniemanych maili ministra Michała Dworczyka, gdzie wymieniona jest postać O.T.R. Z kontekstu maili wynika, że chodzi o ojca Tadeusza Rydzyka. 

Więcej na temat inflacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jednym z ujawnionych maili, które premier Morawiecki miał wysłać szefowi KPRM zamieszczono dwa SMS-y otrzymane od osoby podpisującej się właśnie O.T.R.

 Staram się nie dopuścić, aby w rozliczeniu była np. faktura na 1.2 mln dla szkoły TR oraz wyeliminować inne wrażliwe kwestie (pisownia oryg.)

 - miał napisać Dworczyk do premiera.

Inflacja rośnie

Inflacja roczna wyniosła w październiku 6,8 proc. - podał pod koniec października GUS. To tzw. szybki szacunek. Inflacja przekroczyła poziom 6 proc. po raz pierwszy od 20 lat. I wszystko wskazuje na to, że będzie nadal rosła. Jeszcze miesiąc temu inflacja wyniosła 5,9 proc.

Rada Polityki Pieniężnej w związku z rosnącą inflacją znów podniosła stopy procentowe. Podczas listopadowego posiedzenia zdecydowała, że referencyjna stopa pójdzie w górę o 0,75 pp. do poziomu 1,25 proc.

Więcej o: