Allegro zmienia regulamin dla kupujących. Ważne nowości od 15 listopada, a za chwilę kolejne zmiany

W poniedziałek 15 listopada zmienił się regulamin Allegro. Zmiany dotyczą sprzedaży ratalnej. Kolejne nowości zostaną wprowadzone w środę 17 listopada. Co się zmieni? Odpowiadamy.

15 listopada Allegro wprowadziło zmiany w dostępności rat ZERO i rat standardowych. Jak poinformowano na stronie internetowej, z rat ZERO lub standardowych kupujący mogą skorzystać wówczas, gdy łączna kwota do zapłaty za wybrane przedmioty wraz z wysyłką wyniesie minimum 1000 zł. Jeśli kwota zamówienia będzie niższa, można je opłacić:

  • kartą kredytową lub debetową
  • szybkim przelewem lub BLIKIEM
  • Apple Pay lub Google Pay
  • Allegro Pay.

Rozszerzona o bank Credit Agricole została lista kredytodawców, którzy sfinansują zakupy na raty PayU. Aby skorzystać z oferty tego banku, należy wybrać go na stronie PayU w czasie zawierania transakcji.

Zobacz wideo Prof. Marek Belka gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (15.11)

Zmiany w regulaminie Allegro. Co zmieni się 17 listopada?

Kolejne zmiany czekają kupujących już w środę 17 listopada. Od tego dnia przy większości ofert na Allegro Biznes będzie można skorzystać z odroczonej płatności. 

Jak poinformowało Allegro, w ramach usługi odroczona płatność dla firm, od 17 listopada znacznie zwiększy się liczba ofert z terminem płatności do 60 dni po zakupach. Tę metodę płatności będzie można znaleźć obok innych dostępnych na Allegro Biznes.

Dzięki odroczonej płatności zakupy dostajesz od razu, a spłacasz w wybranym przez siebie terminie (21, 45 lub 60 dni). Oferty, w których można skorzystać z odroczonej płatności, mają specjalne oznaczenie w postaci niebieskiej ramki z białym napisem "odroczona płatność". 

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Osoby zainteresowane kupowaniem z odroczonym terminem płatności, muszą najpierw aktywować tę usługę. Można to zrobić bezpłatnie na tej stronie.

Dodatkowo 17 listopada zostanie uruchomione potwierdzenie płatności Allegro Pay przez Touch-ID i Face-ID.

Zakup iPhonem przy użyciu opcji kupuję i płacę, można potwierdzić dodatkowo odciskiem palca lub widokiem twarzy - w zależności od tego, która z tych opcji dostępna jest na urządzeniu kupującego. W ten sam sposób można potwierdzić płatności Allegro Pay.

Jak włączyć biometryczne potwierdzanie zakupów? Można z niego skorzystać od 17 listopada tylko w aplikacji mobilnej. W zakładce Moje konto, w sekcji Bezpieczeństwo znajduje się opcja Touch-ID lub Face-ID oraz przycisk [zmień], którym uruchamia się potwierdzanie płatności przy użyciu biometryki.

Więcej o: