Prezes PGNiG podał się do dymisji. Media: Poległ w starciu z Danielem Obajtkiem

Prezes PGNiG, Paweł Majewski, podał się do dymisji. Jak donosi RMF FM, powodem były tarcia z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen związane z planowaną fuzją obu firm.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ("PGNiG", „Emitent") informuje, że w dniu 25 marca 2022 roku pan Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PGNiG ze skutkiem na dzień 8 kwietnia 2022 roku" - podało PGNiG

Majewski objął stanowisko 10 listopada 2020 roku. Jego kadencja miała trwać do 10 stycznia 2023 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Wcześniej był prezesem zarządu w Lotosie oraz w zasiadał w zarządzie Airport Cleaning Service. 

Zobacz wideo Fuzja Orlenu z Lotosem. Kowal: Lech Kaczyński nie wytrzymałby tego, co oni robią

Prezes PGNiG odchodzi po konflikcie z Obajtkiem?  

RMF FM podaje, że dymisja Pawła Majewskiego to skutek jego konfliktu z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen. Prezesi państwowych spółek nie dogadywali się, przez co planowane połączenie firm szło opornie. Ostatecznie to Obajtek zachował stanowisko. 

Odnośnie zmian w PGNiG. Ostatnia przeszkoda do przejęcia spółki przez Orlen właśnie zniknęła

- skomentował Piotr Maciążek, ekspert ds. energetycznych w portalu Strefa Inwestorów.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Prezes PGNiG Paweł Majewski zrezygnował ze stanowiska. Nieoficjalne komentarze dot. powodów oraz kontekst trwającego cały czas kryzysu energetycznego i wielkich wyzwań stających już za chwilę przed polskim rynkiem gazu mogą budzić niepokój

- napisał Jakub Wiech, dziennikarz Energetyka24.com.

Majewski ma być jednak szykowany do rządu - podają RMF FM oraz Radio ZET. Trwają prace koncepcyjne nad Ministerstwem Energii, któremu miałby przewodzić właśnie Majewski. 

Fuzja Orlenu i PGNiG

16 marca UOKiK wydał warunkową zgodę na połączenie PGNiG z PKN Orlen. Warunkiem transakcji jest wyzbycie się kontroli PGNiG nad spółką zależną Gas Storage Poland. Po połączeniu Orlenu z Lotosem i PGNiG powstanie koncern paliwowo-energetyczny o łącznej kapitalizacji na poziomie ok. 80 mld zł.

***

  • Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.
  • Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl
Więcej o: