Rosja. Chińskie klony zastępują znane marki. "Re" zamiast Reserved, "M" w miejsce Mohito

W Rosji ponownie otwierają się sklepy, które wcześniej należały do polskiego giganta LPP. Zmieniły się jednak nazwy marek. Chińskie konsorcjum zastąpiło Reserved sklepem "Re". Zamiast Cropp pojawił się "Cr", a Mohito zamieniło się w "M".

Polski gigant odzieżowy LPP, właściciel marek Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay pod koniec marca 2022 r. podjął decyzję o zamknięciu wszystkich swoich sklepów w Rosji. 19 maja spółka LPP zdecydowała się sprzedać zarejestrowaną w Rosji spółkę RE TRADING OOO chińskiemu konsorcjum.

Chiny wprowadziły swoje "nowe" marki w Rosji

W komunikacie podkreślono, że na mocy ustaleń stron transakcji kupujący nie nabył praw do wykorzystywania nazw i znaków towarowych marek odzieżowych należących do spółki LPP. Jednak konsorcjum z Chin nabyło "prawo do wyprzedaży wszystkich towarów", które LPP zostawiło w Rosji.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chińskie konsorcjum otworzyło zatem nowe sklepy pod nowymi szyldami, które jednak wyraźnie nawiązują do znanych marek spółki LPP. Sklep Reserved został zastąpiony marką "Re". Zamiast Sinsay pojawił się "Sin" a "Cr" zastąpił Cropp - informowała 20 maja rosyjska agencja informacyjna TASS. Natomiast w miejsce Mohito pojawił się sklep "M".

Rosja "walczy" ze "zgniłym Zachodem", kopiując zachodnie marki

W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, wiele zachodnich firm wycofało się z rosyjskiego rynku. Co na to Rosja? Postanowiła skopiować znane marki. W marcu pojawiały się doniesienia o chęci zastąpienia popularnej sieci IKEA nową marką IDEA. Z kolei w miejsce restauracji McDonald's ma powstać sieć "Wujek Wania", z identyfikacją graficzną przypominającą amerykański koncern. Więcej na temat rosyjskich klonów zachodnich marek przeczytasz w naszych poniższych artykułach:

Rosja. Zamiast McDonald's będzie Wujek Wania. "Wiemy, jak smażyć kotlety i piec bułki"

Rosja sklonuje kolejną firmę? IDEA ma zastąpić sieć IKEA. Zgłoszono już nowe logo

Najpierw McDonald's i IKEA, a teraz Coca-Cola. Rosja skopiuje słynny napój

Rosja nadal tworzy alternatywną rzeczywistość. Na półki trafiły CoolCola, Fansy i Street

Zobacz wideo Czy Rosjanie będą tęsknić za McDonald's?
Więcej o: