Biedronka podniosła ceny. Teraz się tłumaczy. "Rosnące koszty produkcji, surowców oraz energii"

Biedronka podniosła ceny bardzo wielu produktów w ostatnim tygodniu. Zazwyczaj wzrost dotyczył kilku produktów - teraz padło na większą ich ilość. Sieć oświadczyła, że jest to związane z rosnącymi kosztami produkcji.

Rafał Mundry zbiera z aplikacji Glovo informacje na temat cen w dyskontach. Analityk poinformował, że w minionym tygodniu w Biedronce podwyższono ceny znacznej liczby produktów. "Na ogół zmiany były, acz pojedyncze. W tym tygodniu bardzo szeroko. Sery, twaróg, ryż, produkty z pomidorów, olej (znów). A nawet smalec, ocet i drożdże (po dłuższej stabilizacji). Inflacja nie odpuszcza" - napisał Mundry. 

Zobacz wideo Firmy stawiają na innowacje, które pozwolą oszczędzać czas i pieniądze

Biedronka podwyższa ceny. Sieć komentuje wzrost

Poniżej prezentujemy listę kilku przykładów podwyżek na podstawie zarchiwizowanych przez Mundrego danych z aplikacji Glovo:

  • Światowid ser żółty mierzwiony - z 4,75 zł do 4,99 zł;
  • Piątnica serek wiejski naturalny - z 1,99 zł do 2,37 zł;
  • Plony naturalny ryż biały - z 3,80 zł do 4,47 zł;
  • Dontello pizza z kurczakiem - z 9,51 zł do 9,99 zł;
  • Culineo ocet kuchenny 750 ml - z 2,39 zł do 2,79 zł;
  • Pudliszki ketchup łagodny 500 g - z 4,79 zł do 5,69 zł;
  • Regina papier toaletowy - z 22,99 zł do 24,99 zł.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Z czym wiążą się podwyżki? Biedronka przesłała komentarz w tej sprawie Interii.

Rosnące koszty produkcji, surowców oraz energii wywierają ogromną presję na dostawców i producentów, którzy żeby zachować ciągłość operacyjną i dostępność produktów dla polskich rodzin renegocjują kontrakty z odbiorcami ich towarów. Na co dzień razem z naszymi partnerami pracujemy nad dostępnością produktów najwyższej jakości w najniższych możliwych cenach

- przekazał Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka. Biedronka poinformowała też o promocjach i voucherach, które według jej wyliczeń od stycznia do maja pozwoliły zaoszczędzić klientom ponad 250 mln zł. 

Inflacja najwyższa od 25 lat

Inflacja w Polsce w lipcu 2022 roku wyniosła 15,5 proc. według danych GUS. To najwyższy odczyt od marca 1997 roku, kiedy inflacja wyniosła 16,6 proc. O tym, w jakim tempie rosną ceny, informuje Główny Urząd Statystyczny, publikując dane dotyczące inflacji. Ceny w sklepach mogą rosnąć jednak szybciej - inflacja jest bowiem współczynnikiem uśrednionym.   

Z najnowszego raportu opracowanego dla UCE Research i Wyższych Szkół Bankowych, wynika, że wyraźnie wzrosły ceny żywności. W badaniu przeanalizowano 12 kategorii produktów. Stwierdzono, że ceny w sklepach wzrosły trzeci miesiąc z rzędu. Podobnie jak przed miesiącem, najbardziej podrożały produkty tłuszczowe. Wzrost wyniósł 37 proc. w stosunku do ceny sprzed roku. Największym wzrostem charakteryzują się olej, który jest droższy o 30 proc. oraz masło, które podrożało o 48 proc. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: