Wróżka dostała pracę w banku centralnym Rumunii. "Od 14. roku życia zajmuję się astrologią"

Bank Narodowy Rumunii zatrudnił do pracy popularną w kraju wróżkę Minervę. 64-letnia kobieta została kierowniczką działu zaopatrzenia.

Gabriela Dima od 50 lat jest znana w Rumunii jako wróżka Minerva. Kobieta przyznała, że została przyjęta do pracy w rumuńskim Banku Narodowym.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bank centralny Rumunii zatrudnił do pracy wróżkę. "Zajmuję stanowisko kierownicze"

- Obecnie zajmuję stanowisko kierownicze, pracuję w Banku Narodowym. Od 14. roku życia zajmuję się astrologią - powiedziała w podcaście w rozmowie z Damianem Draghici, muzykiem, byłym rumuńskim politykiem i deputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. 

Informację o zatrudnieniu wróżki na stanowisku kierowniczym w dziale zaopatrzenia potwierdził sam Bank Narodowy Rumunii dla portalu HotNews.ro. Lokalne media wskazują, że Gabriela Dima ukończyła studia na wydziale prawa, psychologii i aktorstwa.

 

Rumunia - stopy procentowe w górę. Bank centralny prognozuje spadek inflacji

W czerwcu inflacja w Rumunii osiągnęła poziom 15,05 proc. - najwyższy od prawie 19 lat. Prezes Banku Narodowego Rumunii Mugur Isarescu powiedział, że inflacja zacznie spadać od IV kwartału 2022 roku i powróci do przedziału 1,5-3,5 proc. w II kwartale 2024 roku - podaje Agencja Reutera. W lipcu bank centralny podwyższył stopy procentowe o 75 pb do poziomu 5,50 proc.

Rumuński bank centralny oczekuje, że w III kwartale inflacja ustabilizuje się, a gospodarka spowolni. - Wspólnie z rządem staramy się obniżyć inflację bez wywoływania recesji i napięć na rynku pracy - powiedział Isarescu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Firmy stawiają na innowacje, które pozwolą oszczędzać czas i pieniądze
Więcej o: