CBA sprawdziło dokumentację w kancelarii notarialnej podejrzanego. On sam w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie usłyszał 14 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji notarialnej.
Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl
Śledztwo CBA dotyczy niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez notariuszy. Chodzi o akty notarialne, które poświadczały pozorne zakładanie, przenoszenie i wprowadzanie zmian w spółkach kapitałowych prawa handlowego. Jak informuje Zespół Prasowy CBA, notariusz jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw dotyczących poświadczenia nieprawdy w związku działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, zwanej "fabryką faktur".
Zorganizowaną grupę przestępczą znaną jako "fabryka faktur" tworzyło nawet 150 firm, które wzajemnie wystawiały nieprawdziwe dokumenty, dzięki którym oszukiwano fiskusa. Jak podaje CBA, wystawiła ona dla setek odbiorców faktury kosztowe o wartości około 1 mld zł. Grupa działała w latach 2012-2021.