Shopee wycofuje się z Polski. Akcje Allegro mocno w górę. "Gigant znad Wisły"

Akcje Allegro poszły mocno w górę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie po komunikacie Shopee o wycofaniu się z Polski. Eksperci wskazują na bardzo mocną pozycję spółki w naszym kraju. - Jest niezagrożona - komentuje Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl.

Po ponad roku działalności w Polsce Shopee nagle poinformowało, że kończy u nas działalność. Decyzja została ogłoszona w czwartek 12 stycznia, a portal zakończy działanie już w piątek 13 stycznia o 23:59. Nieszczęście jednych, bywa jednak szczęściem drugich. 

Zobacz wideo Grabowski: Będziemy musieli pracować dłużej

Shopee rezygnuje. Pokaz siły Allegro w Polsce

- Zakończenie działalności Shopee w Polsce pokazuje przede wszystkim jedno - pozycja Allegro jest niezagrożona - komentuje Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA. Jego zdaniem Shopee nie poświęciło wystarczającej uwagi na rozpoznanie polskiego rynku. - To kolejny przykład, po eBay’u, że polski rynek jest zdominowany przez Allegro i trudno na nim o rewolucję, zmieniającą układ sił. Zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przywiązani do Allegro - uważa Fiecek.

Na informacje o wycofaniu się Shopee natychmiastowo zareagowali inwestorzy. W czwartek akcje Allegro na warszawskiej giełdzie podrożały o ponad 6 proc. przełamując barierę 30 zł. Redaktor naczelny portalu StrefaInwestorow.pl Paweł Biedrzycki w trakcie wczorajszej sesji pisał nawet o "euforii".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Akcje Allegro rosną po wycofaniu się Shopee 

"Euforia na akcjach Allegro po doniesieniach o tym, że Shopee kończy działalność w Polsce. Moim zdaniem to jest też ostateczny koniec dyskusji na temat tego, jak to konkurencja w postaci Amazona i azjatyckich portali podkopie pozycję giganta znad Wisły" - stwierdził Biedrzycki.

W piątek około godziny 16:15 akcje Allegro kosztują dokładnie 31,5 zł i rosną o prawie 1,5 proc. W poniedziałek płacono za nie niecałe 28 zł.   

Więcej o: