Media: Mąż ministerki finansów dostał państwową posadę. Rzeczkowska: "To prywatna sprawa"

- Nie rozmawiam na ten temat - tak Magdalena Rzeczkowska, ministerka finansów, zareagowała na pytanie, czy kilka tygodni po swojej nominacji jej mąż został zatrudniony w państwowej agencji.

Kilka tygodni po tym, jak Magdalena Rzeczkowska objęła fotel ministerki finansów, jej mąż otrzymał posadę w państwowej spółce Agencja Rozwoju Przemysłu - twierdzi "Fakt". Gazeta powołuje się na dwa dokumenty - oświadczenia z rejestru korzyści.

W maju Rzeczkowska miała stwierdzić, że miejscem zatrudnienia jej małżonka jest prywatna spółka, w lipcu zapisała natomiast, że mąż pracuje dla ARP. "Fakt" przypomina, że Agencja znajduje się pod bezpośrednim nadzorem Prezesa Rady Ministrów, a Skarb Państwa ma w niej 100 udziałów. 

Ministerka finansów (nie) komentuje zatrudnienie męża. "Prywatna sprawa"

Magdalena Rzeczkowska wypowiedziała się w kwestii zatrudnienia małżonka w państwowej firmie. Z odpowiedzi niewiele jednak wynika.

Nie rozmawiam na ten temat. To jest absolutnie prywatna sprawa, gdzie mój mąż pracuje i żadnych tego typu spraw nie ma

- stwierdziła w rozmowie z dziennikiem. 

Agencja Rozwoju Przemysłu do momentu publikacji tego tekstu nie przekazała mediom komentarza w tej sprawie. 

ARP - państwowa spółka od wspierania przedsiębiorczości

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Głównym celem ARP jest poprawa konkurencyjności polskiego przemysłu na rynku międzynarodowym. Aby osiągnąć ten cel, ARP wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, realizuje procesy restrukturyzacji, a także świadczy usługi doradztwa ekonomicznego.

ARP zapewnia wsparcie w zakresie finansowania inwestycji w przemysł oraz wspiera sektor MŚP poprzez udzielanie gwarancji kredytowych. Ponadto ARP oferuje pomoc w uzyskaniu dotacji i pożyczek na preferencyjnych warunkach, a także udziela wsparcia w ramach unijnych programów operacyjnych.

Dodatkowo ARP zajmuje się badaniami i monitorowaniem rynku pracy, co pozwala na skuteczniejsze planowanie strategii rozwoju przemysłu. ARP jest także uczestnikiem procesu tworzenia i wdrażania polityk publicznych mających na celu promowanie rozwoju technologicznego i innowacji w polskim przemyśle.

Podstawowym celem ARP jest wspieranie konkurencyjności polskiego przemysłu na międzynarodowych rynkach. Poprzez swoją działalność ARP promuje także rozwój kompetencji, wiedzy i kwalifikacji pracowników w polskim przemyśle.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: