Lisner chce kupić Graala. Spółka przejmie część rybnego biznesu konkurenta. Potrzebna zgoda UOKiK

Lisner podpisał umowę zakupu części biznesu Grupy Graal, jednego z liderów rynku przetwórstwa rybnego w Polsce. Spółka kupi aktywa produkcyjne związane z konserwami rybnymi, daniami gotowymi i marynatami.

Spółka Lisner Holding podpisała 16 lutego umowę z Grupą Graal. Jej sfinalizowanie jest uwarunkowane uzyskaniem zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Lisner kupuje Graala. Transakcja obejmuje segment produkcji konserw, schłodzonych przetworów rybnych i gotowej żywności

"Lisner jest pewien, że po sfinalizowaniu transakcji zarówno konsumenci, jak i partnerzy biznesowi skorzystają na poszerzeniu portfolio produktowego, kolejnych inwestycjach w nowe technologie oraz wprowadzanych rozwiązaniach przyjaznych środowisku" - czytamy.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Transakcja dotyczy segmentu produkcji konserw i schłodzonych przetworów rybnych oraz gotowej żywności m.in. w zakładzie Polinord Kartoszyno. Nie będzie jednak obejmować zakładów w Tczewie i Kukini marki Koral, którą dotychczasowi właściciele wyodrębnią z Grupy Graal jako osobną firmę. Na początku roku Koral przekazał, że produkcja w Tczewie zostanie wygaszona i przeniesiona w całości do Kukini - podaje z kolei "Dziennik Bałtycki".

Lisner i Graal to znane firmy, działające na rynku rybnym

Lisner działa na rynku przetworów śledziowych, sałatek oraz past kanapkowych. Firma jest częścią ogólnoeuropejskiego koncernu spożywczego UTM (Unternehmensgruppe Theo Müller), który najbardziej znany jest jako właściciel marki produktów mlecznych Müller. Firma Lisner ma swoją siedzibę oraz główną fabrykę produkcyjną w Poznaniu.

Z kolei Graal jest wiodącym producentem wyrobów rybnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa zatrudnia 2500 pracowników w czterech zakładach. W 2021 roku wypracowała przychody na poziomie 1,2 mld zł.

Zobacz wideo 60% Polaków uważa, że ryba to nie mięso. Czy ma rację?
Więcej o: